Promocje książek Różne

Marek Teler opowiada o kobietach króla

Skromne pomieszczenie nad zakrystią warszawskiego kościoła pod wezwaniem Dzieciątka Jezus to kawiarenka parafialna. Działa tylko w niedziele od 10:00 do 15:00, prowadzą ją wolontariusze Caritas Parafii. „Pod dobrym aniołem” – nazwa kawiarenki – to świetne miejsce spotkań dla wiernych parafian, głównie starszych ludzi, gdzie mogą spotykać się, rozmawiać, pośpiewać, ale też coś lub kogoś poznać.

W niedzielne przedpołudnie 10 listopada tym kimś był Marek Teler, a czymś jego książka Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego. Książka ukazała się w ubiegłym roku nakładem dwu firm: Promohistoria (Histmag.pl) oraz Wydawnictwa CM. O czym traktuje? – oczywiście o kobietach króla, który „zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną”. Król nie tylko budował, ale też próbował oficjalnie spłodzić syna, co mu się, jak wiemy, nie udało. Tych kobiet, z którymi to próbował było nie mało, o czym ze swadą opowiadał młody autor, jednocześnie umiejętnie łącząc historię z serialem TVP. Jak się okazuje nie wszystko było tak, jak to przedstawiono nam na małego ekranu.  

Marek Teler ma lat 23, studiuje dziennikarstwo, a historię kocha od zawsze. Jak powiedziała jego mama, zamiast czytać bajki Marek czytał… Poczet królów i książąt polskich. Obecnie współpracuje z portalem Histmag.org i czasopismem „Focus Historia”, pracuje nad nowymi książkami. Szczególnie interesuje się historią kobiet, genealogią. Jest również autorem e-booka: Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI-XVIII wiek.

Spotkanie w kawiarence „Pod dobrym aniołem” zorganizował portal Histmag.pl, prowadziła je Julia Obrycka, nad częścią techniczną czuwał sam szef  portalu Michał Świgoń.

Stoją od prawej strony: proboszcz Parafii Dzieciątka Jezus ks. kanonik Paweł Sobstyl, Marek Teler, Julia Obrycka, Michał Świgoń

(info a.p.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *