Różne Rynek wydawniczy

Wydawnictwo Nieśpieszne przygotowuje kołysanki | колисковi

Wydawnictwo Nieśpieszne chce wydać książkę z ukraińskimi i polskimi kołysankami. Z tłumaczeniem na oba języki. Z zapisem nutowym, chwytami na gitarę i ukulele. Książce towarzyszyć będzie playlista. Cały dochód przeznaczone zostanie na pomóc ukraińskim dzieciom przybywającym do Polski.

Od wydawnictwa:

Dlaczego teraz? Dlaczego taka książka? Ktoś powie, że są pilniejsze potrzeby. Ktoś powie, że to niewiele znaczy. Wierzymy jednak, że każdy gest ma znaczenie. Że każdy powinien pomagać tak, jak potrafi. A my potrafimy wydawać książki i gromadzić ludzi wokół ważnej idei. Jak pisze Lena Klejc: Kiedy tworzysz i niesiesz innym pocieszenie — pokój jest blisko.

Dziś Polacy tłumnie przygotowują paczki i robią przelewy. Dlatego teraz jest czas na zbieranie funduszy i ludzi dobrej woli. A co będzie potem? Wiele ukraińskich rodzin zostanie w Polsce na stałe, przez długi czas jeszcze zmagając się z traumą wojny. Dzieci trafią do przedszkoli, szkół, poznają nowych sąsiadów. Mamy nadzieję, że nasza książka ułatwi pierwsze kontakty. Kołysanki śpiewane po polsku i po ukraińsku staną się okazją do poznania nowych słów, melodii języka, zarówno dla dzieci ukraińskich, jak i polskich. Mamy nadzieję, że książka trafi do przedszkoli i świetlic środowiskowych, ale też do prywatnych domów. Tylko tyle. Aż tyle.

Książka z kołysankami jest tworzona charytatywnie. Cały dochód zostanie przekazany odpowiedniej organizacji. Dochód, czyli przychód pomniejszony o koszty. Z prostego rachunku wynika, że im więcej uda nam się znaleźć wolontariuszy i partnerów, a tym samym – im niższe będą nasze koszty, tym więcej będziemy mogli przekazać.

Książka będzie sprzedawana w systemie Pay What You Want, czyli każdy kupujący samodzielnie zdecyduje o jej cenie. Ustalimy minimalną kwotę – górnej granicy nie ma.

Zależy nam na tym, aby pieniądze przekazane były do organizacji, która pracuje na rzecz dzieci ukraińskich przyjeżdżających do Polski.

Czytaj więcej
(źródło Wydawnictwo Nieśpieszne)

Dodaj komentarz