Targi Targi w Polsce

Targi w Krakowie pod nowym adresem

Targi w Krakowie opuszczają halę przy ulicy Centralnej 41 i przenoszą się do nowej siedziby – Międzynarodowego Centrum Targowo Kongresowego EXPO Kraków. Poprowadzi do niego ulica Galicyjska, która również niedawno pojawiła się na mapie miasta. Co ważne, budowa drogi dojazdowej została w całości sfinansowana przez Targi w Krakowie.


Wnioskowaliśmy o taką nazwę, gdyż to właśnie tutaj w Galicji w XIX w. rodziła się polska tradycja targowa. Galicyjskie źródło mają także nazwy pawilonów i sal konferencyjnych. Dwie duże hale to Wisła i Dunaj a mniejsze to Lwów, Budapeszt, Wiedeń, Praga i Bratysława. Chcieliśmy podkreślić międzynarodowy charakter EXPO Kraków, jego doskonałą lokalizację. Wystarczy spojrzeć na odległości do dużych miast europejskich: z Krakowa do Wiednia – 470 km, z Krakowa do Lwowa – 330 km, z Krakowa do Budapesztu – 390 km, z Krakowa do Pragi – 480 km. Mamy więc ambicję i wszystkie atuty, dzięki którym możemy w szybkim tempie stać się najważniejszym ośrodkiem targowo-kongresowym w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Blisko centrum, bliżej Europy
Ulica Galicyjska łączy się z ul. Centralną – gdzie do niedawna funkcjonowały Targi w Krakowie – na wysokości siedziby Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKIT) nieopodal Centrum Handlowego M1. Nowa lokalizacja zapewnia wygodny dojazd do Centrum miasta. Znakomita infrastruktura EXPO Kraków – największego i najnowocześniejszego tego typu obiektu w południowej Polsce – pozwoli na organizację imprez na światowym poziomie, które dotąd omijały stolicę Małopolski.

Targi w Krakowie funkcjonują od 1996 r. Organizują m.in. największe i najważniejsze w Polsce Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRADENT®, jedyne w kraju Targi KOMPOZYT EXPO czy ważne Targi przemysłowe EUROTOOL, BLACH-TECH-EXPO. Firma stawia też na nowe wydarzenie takie jak: majowe Targi Rozwiązań Mobilnych Mobile-IT czy Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION. Każdego roku w kalendarzu imprez znajduje się kilkanaście różnych wydarzeń targowo-kongresowych, mających ogromny wpływ na rozwój polskiej gospodarki, co docenił Prezydent RP Bronisław Komorowski, przyznając pod koniec 2013 r. Grażynie Grabowskiej – stojącej na czele firmy – Srebrny Krzyż.
Budowę EXPO Kraków rozpoczęto we wrześniu 2013 r. Uroczyste otwarcie zaplanowano na maj 2014 r. Pierwsza imprezą w nowym obiekcie będzie ConExPest (początek maja), a pierwsze wydarzenie z kalendarza Targów w Krakowie, czyli MOTO Show Kraków odbędzie się w dniach 24 i 25 maja.

W październiku (23-26 października) w EXPO Kraków odbędą się 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Nowoczesne wnętrza oraz zdecydowanie większa od dotychczasowej powierzchnia dają możliwość zaproszenia większej liczby wystawców, jak i zapewnia bardziej komfortowych warunków większej liczbie zwiedzających. Ponadto, gdy w 2013 r. Kraków uhonorowano zaszczytnym tytułem Miasta Literatury UNESCO, zadecydowano, że jest to idealny moment na organizację międzynarodowej imprezy wydawniczo-czytelniczej. Tym bardziej, że z roku na rok w Targach Książki uczestniczy coraz więcej wydawców zagranicznych. Stąd od 2014 r. Targi funkcjonują pod nazwą Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie i zostaną wzbogacone o strefę dedykowaną miastom kreatywnym, tworzącym sieć Miast Literatury UNESCO.

Ulica Galicyjska 9, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków – już dziś warto zapamiętać ten adres!
(info Targi w Krakowie)

Dodaj komentarz