Targi Targi w Polsce

Podsumowanie XVIII Targów Wydawców Katolickich

W niedzielę 22 kwietnia 2012 roku zakończyły się XVIII Targi Wydawców Katolickich. Przez trzy targowe dni mury Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie gościły niemal 140 wystawców, blisko 50 autorów i rekordową rzeszę odwiedzających (18 tys. osób).


Po raz kolejny impreza otrzymała wysoką ocenę do wystawców i czytelników, którzy razem obficie wypełnili blisko trzydziestogodzinny program towarzyszący. W czym tegoroczna edycja Targów była lepsza od poprzedniej?

Wyższa niż w roku ubiegłym była liczba wystawców i odwiedzających. Wyżej oceniam także jakość oferty, którą udało nam się przygotować – zaproponowaliśmy większą liczbę imprez towarzyszących, których atrakcyjność miała znaczny wpływ na przekaz promocyjny dotyczący targów – twierdzi ks. Roman Szpakowski SDB, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Potwierdzają to liczby. Według informacji organizatorów XVIII Targów Wydawców Katolickich sprzedaż biletów zbliżyła się do granicy 15 tys. W tej liczbie mamy blisko 3000 biletów rodzinnych, które uprawniały do wejścia na targi kilka osób. Ponadto, w licznych konkursach i dzięki współpracy z partnerami targów rozdaliśmy kilkaset zaproszeń. To wszystko pozwala nam szacować frekwencję tegorocznej edycji na ok. 18 tys. osób – relacjonuje prezes SWK.

Dużą rolę w dziele, jakim były XVIII Targi Wydawców Katolickich odegrali wszyscy partnerzy i patroni medialni wystawienniczej imprezy. Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na zaangażowanie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, na antenach których targi były obecne chyba najbardziej w swojej historii – mówi ks. Roman Szpakowski.

Radość organizatorów buduje także fakt, że po raz kolejny Targi okazały się znakomitym miejscem dla wspólnego spędzania czasu przez rodziny. Przy tej okazji należy podkreślić zainteresowanie, jakim cieszył się kącik dziecięcy, w którym czas na zabawie spędziło wielu najmłodszych czytelników.

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich myśli też o dalszym rozwoju Nagrody FENIKS, w tym o powiększeniu liczby kategorii. Tegoroczna edycja pokazała, jakim uznaniem cieszy się ona zarówno wśród wydawców, jak i czytelników, a nagrodzone i wyróżnione nią publikacje były jednymi z najczęściej poszukiwanych podczas Targów.
Już teraz organizatorzy tej imprezy zapraszają na XIX edycję Targów Wydawców Katolickich, które obędą się w dniach 11-14 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.
(info TWK)

Dodaj komentarz