Konkursy

Złote Gryfy 2012 wręczone

W sobotę 02.06.2012r. w Warszawie w hotelu Novotel Warszawa Airport odbył się coroczny Bal Polskiej Izby Druku, na którym miała miejsce Gala XIII edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa. W tym roku Gala zebrała 220 gości reprezentujących wszystkie specjalizacje i miejsca pracy związane z branżą poligraficzną.


Gości przywitał Prezes Polskiej Izby Druku pan Edward Dreszer i po krótkiej przerwie na skorzystanie z open barów i bufetów, o godz. 21.15 zaczęła się uroczystość, której nikt się nie spodziewał w programie tego wieczoru. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu XX- lecia istnienia Polskiej Izby Druku decyzją Rady Izby powstał medal „Zasłużony Dla Polskiej Poligrafii”. Zamysłem twórców tego medalu było uhonorowywanie tym odznaczeniem tych przedstawicieli naszej branży, którzy przyczynili się do jej rozwoju, wzrostu jakości produkcji, jej popularyzacji i promocji tak w kraju jak i za granicą. W wytypowaniu pierwszych osób do wyróżnienia ich tym medalem kapitułę tworzyli przedstawiciele Rady i Biura Izby, natomiast przy wszystkich następnych nominacjach do kapituły zostaną zaproszeni wszyscy, którzy już zostali uhonorowani tym odznaczeniem. W ten sposób, mamy nadzieję, tworzymy najbardziej obiektywny system wyłaniania ludzi związanych z branżą poligraficzną, którzy zasługują na pamięć i podziękowanie za swoje dokonania. A oto odznaczeni przez kapitułę medalu „Zasłużony dla Polskiej Poligrafii” w jego premierowym rozdaniu:

1. Apolinary Brodecki
2. Leonard Cichocki (pośmiertnie)
3. Tadeusz Chęsy
4. Tomasz Dąbrowa
5. Adam Grzelak
6. Jerzy Hoppe
7. Janusz Ignaszczak
8. dr inż. Ewa Mudrak
9. Roman Pajewski (pośmiertnie)
10. Prof. Kazimierz Przybysz
11. Antoni Szczepański
12. Maciej Szustak (pośmiertnie)
13. Tadeusz Winkowski
14. Jan Wiśniewski
15. Iwona Zdrojewska

O godz. 21.45 rozpoczęła się Gala rozstrzygnięcia XIII edycji konkursu Złotego Gryfa 2012 za najlepszą jakość wykonania produktu poligraficznego.
Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący- Jerzy Petriaszwili (IMiP PW), Ryszard Czekała (Polska Izba Druku), Piotr Dobrołęcki (Polska Izba Książki), Maciej Hoffman (Izba Wydawców Prasy), Stefan Jakucewicz (Rzeczoznawca Polskiej Izby Druku), Andrzej Rowicki (Ekspert fleksograf), Andrzej Tomaszewski (Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego) i Bartłomiej Królak (Polska Izba Opakowań) na swoim kwietniowym posiedzeniu po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, postanowiła przyznać nagrody Złotego Gryfa w dziesięciu kategoriach produktowych nagrody Złotego Gryfa następującym firmom:

Kategoria: Produkt wielobarwny w oprawie prostej
„LOGIKOMIKS” – Drukarnia Pozkal Sp.zo.o. Sp. Komandytowa

Kategoria: Produkt wielobarwny w oprawie złożonej
„125 LAT WODOCIĄGÓW WARSZAWSKICH” – Edica Group Sp. z o.o.

Kategoria: Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej
„O SZTUCE ORAZ SPOSOBACH USIDLENIA KIEROWNIKA DZIAŁU W CELU UPOMNIENIA SIĘ O PODWYŻKĘ” – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz

Kategoria: Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie złożonej
„DANUTA WAŁĘSA MARZENIA I TAJEMNICE” – Drukarnia Pozkal Sp. z o.o.
Sp. Komandytowa

Kategoria: Produkt informacyjno-reklamowy
“RÓŻNORODNOŚĆ W JEDNOŚCI” – Poczta Polska S.A. Centrala

Kategoria: Czasopismo wielobarwne
„GRAFIKA PLUS PRODUKT 2+ 3D” – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz

Kategoria: Opakowanie z nadrukiem
„BOMBONIERA MAGNAT – CHOCOLATE TREASURE”– Drukarnia Multipress Sp. z o.o.

Kategoria: Arkusz A3 z nadrukiem cyfrowym
„BYENS KONSTRUKSJON” – Drukarnia Interak Sp.z o.o.

Kategoria: Kalendarz
„KALENDARZ 14-to PLANSZOWY KRYOLAN 2012” – Zakład Poligraficzny „PAW-DRUK” Sp. z o.o.
„KALENDARZ PASJA 2012” – Usługi Poligraficzno-Reklamowe „PASJA” Jacek Stencel

Kategoria: Etykieta
„SERIA ETYKIET SAMOPRZYLEPNYCH: SELF PROMOTIONAL – KAMIEŃ, SKÓRA WĘŻA, SKÓRA, PAWIE PIÓRO” – Cezar S.A.

NAGRODA SPECJALNA
Nagrodę Specjalną dla Drukarni Multipress Sp. z o.o. za wzorową jakość przygotowania do druku książki „Blask. Ołtarz Mariacki Wita Stwosza” wręczył przewodniczący Jury dr. hab. Jerzy Petriaszwili.

Galę zakończyło wręczenie nagród „DIAMENTOWEGO GRYFA” trzykrotnym laureatom nagrody „Złotego Gryfa”. W tym roku byli nimi:

1. Drukarnia POZKAL Sp. z o.o. Sp. komandytowa
2. Poczta Polska S.A. Centrala
3. Cezar S.A.
4. Usługi Poligraficzno-Reklamowe „Pasja” Jacek Stencel

Info Polska Izba Druku

Dodaj komentarz