Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Tomasz Sekielski z własnym wydawnictwem

Popularny dziennikarz, Tomasz Sekielski, stał się także wydawcą. Oficyna OD DESKI DO DESKI zadebiutuje już w marcu serią „Na F/Aktach”. Będą to powieści czołowych polskich pisarzy, inspirowane autentycznymi wydarzeniami z ostatnich dekad. Do współpracy przy debiutanckiej serii zaproszono takich twórców, jak Łukasz Orbitowski, Wojciech Kuczok, Janusz Wiśniewski i Sylwia Chutnik.

Premierowa powieść z serii „Na F/Aktach”, Preparator Huberta Klimki-Dobrzanieckiego, ukaże się 16 marca 2015 roku. Historia zainspirowana preparatorem z łódzkiego prosektorium, skazanym za kazirodztwo, nekrofilię i podwójne morderstwo…

Seria „Na F/Aktach” to tylko początek. Zaraz potem ruszamy z serią non-fiction, opisującą historie ludzi, którzy zza kulis wpływają na naszą rzeczywistość: polityczną, gospodarczą, społeczną. Ta rzeczywistość jest fascynująca i domaga się książek, które ją opiszą. My zaś musimy te książki wydać! To nasza idea – wydawać w Polsce książki opisujące i wyjaśniające mechanizmy, według których funkcjonuje świat. Mechanizmy skrywane, niejednoznaczne i nieoczywiste. Chcemy wyjaśnić to, czego inni się nie odważyli. – powiedział Tomasz Sekielski, dyrektor wydawnictwa OD DESKI DO DESKI.
(info Steinke Communications)

Dodaj komentarz