Drukarnie

Pełnoformatowy Heidelberg w Lotos-Poligrafia

Z końcem sierpnia (31.08) w warszawskiej drukarni Lotos Poligrafia sp. z o.o. ruszyła produkcja na maszynie Heidelberg Speedmaster XL 105-8-P. To kolejna 8-kolorowa maszyna zainstalowana przez tego producenta w drukarni o 27 letniej tradycji, ale pierwsza w formacie B-1.


Kolejną nowością która pojawiła się w firmie wraz z maszyną to system Inpress Control, system spektrofotometrycznego pomiaru barwy, robiący pomiary wewnątrz maszyny w trakcie drukowania nawet z maksymalną prędkością. System jest odpowiedzialny za automatyczne szybkie ustawienie barw oraz wstępne ustawienie registrów by maksymalnie skrócić czas potrzebny do uzyskania odbitek nakładowych. Pojawienie się tak wydajnej maszyny według skromnych szacunków przyczyni się do zwiększenia mocy produkcyjnych drukarni nawet o 60%, a także bardzo skróci czas wykonania poszczególnych zleceń również w procesach introligatorskich.

W trosce o środowisko od chwili uruchomienia maszyna pracuje na buforze bezalkoholowym co w połączeniu z 15% oszczędnością w ilości zużywanej farby przyniesie również zauważalne oszczędności w kosztach druku. Wedle zdania operatorów maszyny wnosi ona do firmy nową jakość druku, zwłaszcza w kwestii intensywności barw. Głównym zajęciem maszyny jest drukowanie eleganckich czasopism średnio nakładowych oraz książek w pełnym kolorze. Wejście w format B1 to rozpoczęcie nowego rozdziału w historii firmy, która niezmiennie od lat dostarcza produkty najwyższej jakości.
(Info Lotos Poligrafia)

Dodaj komentarz