Totem.pl

W Totemie VarioPrint i300

Drukarnia Totem.com.pl , jedna z najnowocześniejszych w Polsce dziełowych drukarń cyfrowych, w grudniu 2016 r. zainstalowała nowy system druku cyfrowego firmy Canon – VarioPrint i300. To jedyna instalacja tej maszyny w Polsce i jednocześnie pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej. VarioPrint i300 jest wysoce innowacyjną, wysokonakładową maszyną atramentową, drukującą na papierze arkuszowym.

i300 umożliwia efektywną kosztowo konsolidację druku kolorowego i czarno/białego na jednej platformie – łącząc sprawdzone zalety drukarek atramentowych o wysokiej wydajności z uniwersalnością i elastycznością mediów druku arkuszowego. Innowacyjny system atramentów zastosowany w VarioPrint i300 wykorzystuje wiele sprawdzonych technologii firmy Canon, aby zapewnić wysoką jakość druku na szerokiej gamie nośników, w tym na nośnikach offsetowych oraz powlekanych o formatach do B3.

Dane wydajnościowe systemu i300:

  • szybkość druku produkcyjnego na poziomie 300 obrazów A4/min.; 8700 wydruków dwustronnych A4/godz.
  • zakres gramatur 60-300 gsm
  • nawet 6 różnych podłoży na zadanie (możliwość komponowania składu pracy z różnych podłoży)
  • kontrola rozmiaru kropli umożliwia drukowanie w rozdzielczości postrzeganej rzędu 1200 dpi przy rozdzielczości fizycznej 600 x 600 dpi.

Dzięki nowej maszynie drukarnia Totem uzyskała nie tylko świetną jakość druków zarówno na papierach offsetowych, jak i powlekanych, ale także dodatkowe możliwości w zakresie wykorzystania różnych mediów w jednej pracy. i300 pozwala także na druk jeszcze krótszych serii niż dotąd, gdyż czas uruchamiania i przestroju maszyny jest wyjątkowo krótki. Dodatkowym walorem instalacji jest możliwość otrzymania z maszyny proofów dla klienta.
(info Totem)

 

Dodaj komentarz