Targi Targi w Polsce

Targi na Targach już za nami

21 P.T.K. stoiska

21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej (PTKNiP), a pierwsze organizowane przez Wydawnictwo Naukowe UAM wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi bardzo dobrze wpisały się w trwające w Poznaniu od 24 do 26 marca imprezy. Naszym targom towarzyszyły Targi Edukacyjne, Spotkania targowe „Książka dla Dzieci i Młodzieży i Rodziców”, a także Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji Edutec.


W uroczystym otwarciu wśród gości honorowych UAM reprezentowali prorektor prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz pełnomocnik rektora ds. rozwoju i zarządzania strategicznego – prof. dr hab. Zbyszko Melosik. Prof. Bogumiła Kaniewska wyraziła uznanie i zadowolenie z poszerzenia dotychczasowych spotkań targowych z książką na MTP o publikacje naukowe i popularnonaukowe, wręczyła także dyplomy oraz dwie statuetki (JM Rektora UAM oraz Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego) nagrodzonym Wydawnictwom w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką. Ponadto rozstrzygnięty został również Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową (o puchar prezydenta Poznania) oraz Konkurs o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki. Ilość wyróżnionych i nagrodzonych publikacji jest dowodem na to, jak dobre książki zostały zgłoszone do konkursów. Wyniki konkursów >>>

Imprezy towarzyszące – m.in. panele i debaty z różnych zagadnień prawa autorskiego cieszyły się dużą frekwencją i zainteresowaniem. Podobnie warsztaty dla dzieci i młodzieży przygotowane przez pracowników Ogrodu Botanicznego, studentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych zgromadziły bardzo wielu uczestników. Udanym debiutem podczas tych targów było również stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej.

Przypomnijmy, że od tego roku zmienił się termin oraz miejsce PTKNiP – wiosenny weekend oraz przestronny pawilon na terenie MTP zostały docenione przez Wystawców. Jednak to dopiero pierwsza edycja tej imprezy w nowym miejscu i towarzystwie, więc Poznaniacy muszą się do tego faktu przyzwyczaić i wierzymy, że każdy kolejny rok także w tym względzie będzie kolejnym sukcesem, a wspólne działania Wydawnictwa Naukowego UAM z MTP z pewnością się do tego przyczynią. Po pierwszej edycji wiemy, co się sprawdziło, a co należy jeszcze udoskonalić.
Fot. Łukasz Woźny
(info Wydawnictwo Naukowe UAM)

Dodaj komentarz