Wydawnictwa

WSiP w węgierskich rękach

Węgierska grupa inwestycyjna Central Group , która ma w portfelu projekty za ponad 250 mln euro, kupi od funduszu inwestycyjnego Advent International Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP).


W tym tygodniu złożymy wniosek do urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponieważ nie mamy w Polsce spółek z tej branży, spodziewam się, że dostaniemy zgodę w trzy-cztery tygodnie i we wrześniu zostaniemy właścicielem WSiP – powiedział Zoltan Varga, właściciel Central Group.
Zakup WSiP to element większego planu koncernu. W tej chwili tworzy grupę mediową w Europie Środkowej i Wschodniej. Na Węgrzech Central Group jest jednym z największych wydawców, właścicielem drukarni, największy na Wegrzech portal o gotowaniu Nosalty.hu, portalu sportowego Rangado.hu i ekonomicznego G7.hu.

Przyznał jednak, że WSiP nie jeszcze spółka mediową. – Ma za to rozpoznawalną markę, świetnych pracowników i doskonałą bazę danych, dzięki którym chcemy zdobywać klientów. WSiP będzie dla nas bazą do kolejnych przejęć. Chciałbym kupić w Polsce więcej i zbudować portfel spółek mediowych
(info wg Rzeczpospolita)

Dodaj komentarz