Kadry - poligrafia materiały poligraficzne

Antonina Kuchlewska doradcą w BZGraf

Antonina Kuchlewska z medalem „Zasłużony dla Polskiej Poligrafii”

Z końcem września 2018 roku prezes Białostockich Zakładów Graficznych S.A. przechodzi na emeryturę. Nie oznacza to jednak rozstania z zakładem; ceniona i lubiana w branży poligraficznej i wśród wydawców Antonina Kuchlewska jeszcze przez pewien czas będzie pracować z drukarni – jako doradca.

Rozpoczęcie nowego przedziału życia Antonina Kuchlewska wyrazi spotkaniem z wydawcami i nie tylko (spotkanie ma charakter otwarty) – w imieniu właściciela zakładu oraz pani prezes zapraszamy 25 października 2018 na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie do Sali Budapeszt o godzinie 14:00.

Wydaje się, że wraz z opuszczeniem przez Antoninę Kuchlewską stanowiska prezesa BZGRAF, w samym zakładzie, i nie tylko, kończy się pewna epoka. W tej białostockiej drukarni A. Kuchlewska pracowała przez 26 lat z czego 22 na stanowisku kierowniczym. Dwukrotnie wyprowadzała zakład z zapaści finansowej, w tym po niesławnej pamięci rządach w drukarni z ramienia politycznego (w 2007 roku została nagle odwołana ze stanowiska prezesa, po prywatyzacji zakładu Waldemar Lipka – nowy właściciel drukarni, przywrócił ją na to stanowisko w lutym 2012 roku).

Warto wspomnieć, że w czerwcu tego roku branża poligraficzna uhonorowała Antoninę Kuchlewską medalem „Zasłużony dla Polskiej Poligrafii”.

W numerze 9-10 „Wydawcy” z 2007 roku, relacjonując naszą wizytę w BZGraf-ie po zmianach w zarządzie drukarni, pisaliśmy: „Pani prezes Antoninie Kuchlewskiej dziękujemy [w imieniu branży wydawniczej] za wieloletnią i owocną współpracę i świetne kierowanie przedsiębiorstwem – z tego odcinka swego życia zawodowego może być Pani dumna”. Te słowa nic nie straciły na aktualności.
(info. ap.)

Dodaj komentarz