Targi Targi w Polsce

Targi Wydawców Książki i Prasy Historycznej w Lublinie

W dniach 18-20 września 2019 roku w Lublinie odbędzie się XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich „Wielka zmiana. Historia wobec wyzwań”, objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Towarzyszyć mu będzie FESTIWAL HISTORII BEZ LIKU, skierowany do szerokiej publiczności, w skład którego wejdzie szereg wydarzeń skierowanych do szerokiej publiczności, takich jak: spektakle rekonstrukcji historycznych, I Mistrzostwa Polski w Historycznych Grach Video czy Festiwal Filmu Historycznego.
Pamięć historyczna i sposób jej przekazywania wiąże się bezpośrednio ze słowem pisanym – dlatego integralną częścią wydarzeń towarzyszących Zjazdowi będą Targi Wydawców Książki i Prasy Historycznej. Targi odbędą się w dniach 18-20 września w prestiżowym i centralnym dla Lublina miejscu, jakim jest Centrum Spotkania Kultur. Tuż obok, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, będzie obradował XX Zjazd, w czasie którego spodziewamy się ponad 1000 osób z całej Polski.


XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich, wraz z towarzyszącym mu festiwalem, będzie bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem publicznym z zakresu historii organizowanym w tym roku w Polsce, adresowanym zarówno do naukowców, jak i szerokiej publiczności.
To niepowtarzalna okazja do zaprezentowania oferty wydawniczej nauczycielom akademickim i szkolnym, studentom historii i pasjonatom, którzy przyjadą na tę okazję do Lublina.

Organizatorem Zjazdu jest Polskie Towarzystwo Historyczne, natomiast realizatorem jest Grupa MTP.

Informacje na temat XX Zjazdu znajdują się na http://www.xxpzhp.umcs.lublin.pl..

Kontakt:
Zofia Strzyż – Dyrektor Targów Wydawców Książki i Prasy Historycznej przy XX Zjeździe Historyków Polskich
e-mail: zofia.strzyz@grupamtp.pl
Małgorzata Naworska – Opiekun Wystawców
e-mail: malgorzata.naworska@grupamtp.pl
(info MTP)

Dodaj komentarz