Różne

Książka o Harrym Potterze z błędami sprzedana za dziesiątki tysięcy dolarów

Jak podaje Agencja Tass, zawierająca sporo błędów książka o Harrym Potterze została sprzedana na aukcji w Londynie za 91 tysięcy dolarów.


Poszła pod młotek pierwsza część fantastycznej serii Harry Potter i Kamień Filozoficzny, wydana w 1997 roku przez wydawnictwo Bloomsbury. Zawiera szereg błędów, w tym na odwrotnej stronie okładki, gdzie w słowie “filozoficzny” brakuje jednej litery. Ponadto frazy są powtarzane w tekście, a imię autorki jest inne niż w kolejnych tomach sagi.

Wcześniej książka należała do pierwszego agenta literackiego J.K. Rowling, który stworzył wszechświat Harry’ego Pottera. “To jeden z zaledwie 500 pierwszych egzemplarzy powieści, wydrukowanych w twardej oprawie, więc bardzo rzadki” – powiedział Matthew Haley, szef działu książek i rękopisów domu aukcyjnego Bonhams.

W grudniu 2018 roku okazało się, że J.K Rowling straciła status najlepiej opłacanego autora, ustępując miejsca Jamesowi Pattersonowi. W ciągu roku zarobił on 86 milionów dolarów, podczas gdy dochody Rowling wyniosły “jedynie” 54 miliony dolarów.

Dodaj komentarz