Rynek wydawniczy

Kolejne książki o Harrym Potterze

J.K. Rowling wyda cztery opowiadania z serii o Harrym Potterze. Taką informację podało wydawnictwo Mirror w czwartek, 30 maja 2019.


W nowych pracach autorka skupi się na lekcjach prowadzonych w szkole magii Hogwartu. Czytelnicy będą mogli „zanurzyć się w bogatą historię magii” i „cofnąć się w czasie, aby poznać folklor i magię, które leżą u podstaw opowieści o Harrym Potterze”.

Historie zostaną opublikowane w formie elektronicznej na stronie pisarki pod adresem pottermore.com. Pierwsze dwie książki online ukażą się 27 czerwca. Pozostałe dwie Rowling opublikuje później.

Tytuły poszczególnych tomów:  Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts, Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology, Harry Potter: A Journey Through Divination and Astronomy, Harry Potter: A Journey Through Care of Magical Creatures.

W marcu tego roku okazało się, że książka o Harrym Potterze ze śmiesznymi błędami została sprzedana za dziesiątki tysięcy dolarów na aukcji w Londynie. Brakuje w niej liter, powtarzane są frazy, a nawet błędnie podane jest nazwisko autorki.
(info wg mirror.co.uk)

Dodaj komentarz