Spotkania literackie

Literacki Bankowy

W każdy czwartek od 25 lipca (oprócz 15 sierpnia) warszawiacy i goście stolicy będą mogli spotkać się z wybitnymi pisarzami. Miejsce spotkań – plac Bankowy.


Pierwsze spotkanie już za nami. 25 lipca gościem czwartków literackich był pisarz, krytyk i publicysta, Krzysztof Varga, autor głośnej powieści Sonnenberg, nominowanej w tym roku do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Rozmawiał z nim Piotr Bratkowski. Autor opowiadał o kulisach powstawania książki, która w brawurowy i dowcipny sposób opisuje historię życia kilkorga mieszkańców Budapesztu i stanowi hołd dla tego niezwykłego miasta.

W kolejny czwartek, 1 sierpnia, zieloną strefę placu Bankowego odwiedzi Małgorzata Rejmer, pisarka i reportażystka, autorka powieści Toksymia oraz reportaży Bukareszt i Błoto słodsze niż miód, która ma na koncie nominację do Nagrody Literackiej „Nike” i Paszport Polityki. To spotkanie także poprowadzi Piotr Bratkowski.

Manuela Gretkowska – pisarka, felietonistka, scenarzystka filmowa i działaczka społeczna – będzie gościć na Bankowym 8 sierpnia. Rozmowę o książkach, literackich inspiracjach i współczesnej Polsce poprowadzi Patrycja Pustkowiak, autorka wywiadu-rzeki Trudno się z miłości podnieść, który ukazał się w maju tego roku.

Kolejne spotkanie w ramach literackiego cyklu odbędzie się po nieco dłuższej przerwie – 22 sierpnia. Tego wieczoru publiczność spotka się z Joanną Bator, laureatką Nagrody Literackiej „Nike” za Ciemno, prawie noc. Pisarka w rozmowie z Piotrem Bratkowskim opowie o pracy nad kolejnymi powieściami. Z pewnością nie zabraknie pytań o podróże, które często stają się inspiracją jej twórczości.

Na 29 sierpnia planujemy spotkanie z Jackiem Dehnelem. Pretekstem do rozmowy, którą poprowadzi dziennikarz Leszek Bugajski, jest najnowsza książka pisarza Ale z naszymi umarłymi (premiera w czerwcu 2019).

Specjalnie dla uczestników spotkań literackich na placu Bankowym organizatorzy przewidzieli quizy związane z twórczością autorów, w których nagrodami będą egzemplarze książek z autografami.


Spotkania literackie na placu Bankowym:

25 lipca, godz. 19.00
Spotkanie z Krzysztofem Vargą
Prowadzenie: Piotr Bratkowski

1 sierpnia, godz. 19.00
Spotkanie z Małgorzatą Rejmer
Prowadzenie: Piotr Bratkowski

8 sierpnia, godz. 19.00
Spotkanie z Manuelą Gretkowską
Prowadzenie: Patrycja Pustkowiak

22 sierpnia, godz. 19.00
Spotkanie z Joanną Bator
Prowadzenie: Piotr Bratkowski

29 sierpnia, godz. 19.00
Spotkanie z Jackiem Dehnelem
Prowadzenie: Leszek Bugajski

(info wg www.um.warszawa.pl)

Dodaj komentarz