Różne

V Konkurs Poetycko-Plastyczny “Wiersz+Obraz” 

Do 25 sierpnia 2019 r. można nadsyłać prace na V Konkurs Poetycko-Plastyczny “Wiersz+Obraz”. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem: Pan Cogito, a jego organizatorem jest dwumiesięcznik literacki “Topos” oraz Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.


Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej poezją – w tegorocznej edycji wierszem Zbigniewa Herberta ze zbioru Pan Cogito. Tom ten przez krytyków i badaczy literatury został w ankiecie „Sto tomów na stulecie 1918- 2018” uznany za najlepszą książkę naszej współczesności.
Dopuszcza się różnorodność rodzajów i technik artystycznych w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii.

Do udziału w Konkursie zaproszeni są studenci ASP oraz wydziałów malarstwa i rysunku na innych wyższych uczelniach, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie szkół plastycznych, a także twórcy indywidualni.

Prace należy nadsyłać (lub dostarczać osobiście) w nieprzekraczalnym terminie do 25 sierpnia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, 81-706 Sopot, Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12 z dopiskiem „Wiersz+Obraz”.

Profesjonalne jury Konkursu w składzie Krzysztof Kuczkowski – poeta, Aleksandra Prusinowska – malarka, ASP i Roswita Stern – malarka, kuratorka, przyzna nagrody finansowe i rzeczowe (pierwsza nagroda – 3000 zł) ufundowane przez organizatorów i fundatorów. Prace nagrodzone i wyróżnione w Konkursie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w galerii Dworku Sierakowskich.

Wernisaż i prezentacja prac nagrodzonych w Konkursie oraz uroczyste wręczenie nagród odbędą się 3 października br. w Dworku Sierakowskich w ramach jubileuszowego 10. Festiwalu Poezji w Sopocie. Wystawa potrwa do 27 października.

Patronat honorowy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Sopotu.


Dodatkowe informacje: www.tps-dworek.pl, biuro@tps-dworek.pl, tel. 58 551 07 56.
Uwaga! Tom Zbigniewa Herberta dostępny jest w sieci pod adresem: http://biblioteka.kijowski.pl/herbert%20zbigniew/pan%20cogito.pdf

(info organizatora)

Dodaj komentarz