Różne

Adaptacja “Starości aksolotka” Jacka Dukaja w Netfliksie

Netflix zapowiedział apokaliptyczny serial “Kierunek: noc” – adaptacją powieści Starość aksolotla Jacka Dukaja. Autor oraz z Tomaszem Bagińskim będą producentami filmu.


Starość aksolotla przedstawia postapokaliptyczny świecie, w którym kosmiczny kataklizm sterylizuje Ziemię ze wszystkiego, co żywe. Nielicznym udaje się przekopiować scyfryzowane umysły na dyski twarde. Pogrążeni w nostalgii ocaleńcy tworzą nowe ideologie, religie i systemy polityczne. Serial natomiast ma skupiać się na pasażerach i członkach lotu z Brukseli. Postanawiają oni obrać kierunek na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.
Tomasz Bagiński, twórca animacji “Katedry” – filmu nominowanego do Oscara, w oficjalnej wypowiedzi dla Netflixa podkreślił: “Pomysł na serial zaczerpnięty został ze świetnej książki Jacka Dukaja, która porusza problem transhumanizmu. To, co najbardziej mi się w niej podoba, to wizja nieuchronnego końca świata i idea, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka samolotem z grupą zupełnie obcych sobie ludzi, którzy nie mówią nawet w tym samym języku. (…) Uważam, że to świetny pomysł zarówno na dramat, jak i thriller.”

,,Kierunek: noc” będzie pierwszą belgijską produkcją oryginalną Netflixa, a w pracach nad 6-odcinkowym serialem weźmie udział ekipa międzynarodowa, w tym polscy producenci i aktorzy. Premiera serialu “Kierunek: noc” zapowiadana jest na 2020 r.

Dodaj komentarz