Różne

Czytaj PL – konkurs na najlepszy spot promujący czytelnictwo!

Instytut Książki zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy spot promujący czytelnictwo. Konkurs przeprowadzany jest w ramach projektu „Upoluj swoją książkę”, która z kolei jest częścią ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo Czytaj PL. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich.


Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć zespół (2-3 osoby) i wybrać nauczyciela lub bibliotekarza, który będzie Opiekunem Zespołu. Zadaniem zespołu jest nakręcenie spotu video, który w kreatywny sposób pokaże, jak uczniowie zachęcają swoich rówieśników do sięgania po książki. Spot powinien trwać od 1 do 5 minut.
Chcąc zgłosić Zespół do konkursu, należy uzupełnić formularz. Formularz wypełnia Opiekun Zespołu.
Spot należy przesłać do 14 listopada. Spośród wszystkich prac jury wybierze 10 najlepszych projektów, a ich autorzy wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na Galę Finałową do Krakowa, która odbędzie się w dniach 3-4 grudnia.
W trakcie Gali Finałowej każdy zespół przedstawi swój projekt, a spośród wszystkich prezentacji jury wybierze 3 najlepsze prezentacje, których autorzy otrzymają czytniki e-booków i bony na zakupy na platformie Woblink. Pozostali finaliści otrzymają pakiety czytelnicze.

Regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

Pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres ambasadorczytajpl@gmail.com.


Organizatorem Konkursu jest Instytut Książki w Krakowie, a na jego zlecenie konkurs przeprowadza Pan Pikto sp. z o.o z Katowic.

(info wg szkoly.czytajpl.pl)

Dodaj komentarz