Rynek wydawniczy

“Kamasutra” inaczej

Dwójka artystów: wrocławski grafik i ilustrator Radosław Bączkowski oraz łódzka pisarka ukrywająca się pod pseudonimem Monika Braun postanowili wydać… Kamasutrę, ale nie taką zwyczajną, ze zdjęciami, takie już były, ale artystyczną, pełną ilustracji stworzonych ręką Pan Radosława. W tej chwili zbierają pieniądze na jej wydanie na portalu polakpotrafi.pl. Na potrzebne 20 tys. zł zebrali nieco ponad 3 tys. – a do końca akcji zostały tylko dwa tygodnie…


Na wymienionej wyżej stronie czytamy: Mimo wszechobecnego zainteresowania sztuką kochania KAMASUTRA to wciąż temat tabu. Choć na salonach się o niej głośno nie mówi, każdy chciałby mieć tą mityczną księgę w swojej kolekcji. Dlatego my: nietuzinkowy artysta, grafik Radosław Bączkowski oraz Monika Lipińska-Pawełek słynąca ze swojego lekkiego pióra pisarka, szykujemy ilustrowaną wersję Kamasutry w formie artystycznego albumu. Główną rolę odegra w niej znany i lubiany the Jonze, dla przyjaciół Jonzito. Wyjątkowa oprawa graficzna wzbogacona będzie nieujawnionymi dotąd pozycjami oraz ciekawostkami ze świata seksu.

Te ciekawostki, to choćby statystki: kto co lubi, co lubią mężczyźni, a co wolą kobiety, jak różne pozycje wpływają na zdrowie ludzi – jak na zdrowie kobiet, jak na zdrowie mężczyzn?

A kim jest Jonzito? To zabawna postać bez kości i stawów, człowieczek z gumy, potrafiąca się wyginać w każdy dowolny sposób i dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Część dochodów ze sprzedaży albumu (11%) zostanie przekazana na wsparcie fundacji, pomagającej kobietom walczącym z rakiem piersi.

Książka na mieć około 60 stron w formacie 23×27 cm, wydana będzie w oprawie złożonej, druk na papierze offsetowym. Znajdzie się w niej około 18 pozycji seksualnych, a towarzyszyć im będą nastrojowe wiersze. Każda książka zostanie ręcznie podpisana przez autorów.

Tu uwaga. Jak nam zdradził Radosław Bączkowski, szukał wydawcę dla swej Kamasutry. Nie znalazł. Może jednak któryś z naszych czytelników- wydawców znęci się? Może warto zaryzykować?Radek Bączkowski to projektant graficzny i ilustrator z Wrocławia, założyciel studia graficznego Quite Studio. Jest absolwentem kierunku Komunikacja Wizerunkowa na Uniwersytecie Wrocławskim. Jego prace były wielokrotnie wystawiane, m.in. w ramach dni otwartych Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jego pasje to jazda na deskorolce, trochę malarstwo, podróże i czerpanie przyjemności z każdej czynności jaką przyjdzie mu wykonać. Grafika jest dla niego zarówno zawodem jak i realizacją samego siebie, co uważa za jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Zasłynął przede wszystkim jako twórca postaci THE JONZE oraz erotyzujących plakatów. Obecnie tworzy okładki książek dla wydawnictwa Stara Szkoła.

Monika Braun tak napisał o sobie: Lat mam sporo albo mało. Od zawsze mało mówię, dużo piszę. Czasami milczenie jest złotem, a obrazy nie potrzebują komentarza. Zwłaszcza takie. Ale jak się pisze od zawsze…

Posłuchajmy, co o swej książce mówi  Radosław Bączkowski:

Zobacz prace artysty.

Dodaj komentarz