Targi Targi w Polsce

Wymiana książek na Śląskich Targach Książki

Już w ten weekend Katowice ponownie staną się literacką stolicą książki. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się Śląskie Targi Książki, a jednym z punktów programu będzie… trzydniowa wymiana książkowa!


Znana na Śląsku organizacja pozarządowa – Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi po raz kolejny pojawi się ze swoją wymianą na Śląskich Targach Książki. Tym razem akcja odbędzie się w dniach od 6 do 8 grudnia.

Na czym polega wymiana książek?
Wydarzenie opiera się na znanej na całym świecie idei bezgotówkowej wymiany książek, a od paru lat (w zmodyfikowanej formule) organizowane jest na terenie całego Śląska przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi.
Podczas akcji będzie można wymienić przeczytane, ale zachowane w dobrym stanie książki z własnej, prywatnej biblioteczki, na inne, które czekać będą na czytelników na stoisku stowarzyszenia podczas trwania targów w następujących godzinach:
● piątek i sobota w godz. 10.00-18.00,
● niedziela w godz. 10.00-17.00.

Główną zasadą tej akcji jest „książka za książkę”, a zatem każdy czytelnik ma prawo wymienić dokładnie tyle tytułów, ile ze sobą przyniósł. Książki powinny być w dobrym stanie, z gatunku beletrystyki. Ważne, aby mieściły się w rocznikach 2005 – 2019. Wymianie nie podlegają podręczniki, przewodniki, komiksy.

Z nadzieją na pobicie rekordu
Śląscy Blogerzy Książkowi na swoim koncie mają już kilkadziesiąt wymian książkowych zorganizowanych na Śląsku. Dzięki tej akcji nowy dom znalazło już tysiące książek. W ubiegłym roku w czasie wymiany podczas Targów wymieniono łącznie prawie 3 tysiące książek.

Impreza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice. Wstęp na Targi jest bezpłatny. Pełny regulamin akcji oraz szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia: silesiaczyta.pl.
(info Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi)

Dodaj komentarz