Różne

We Wrocławiu świętują wręczenie literackiego Nobla Oldze Tokarczuk

Departament Prezydenta miasta Wrocław, Wydział Komunikacji Społecznej zapraszają do wspólnego świętowania 10 grudnia wręczenia Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla w dziedzinie Literatury za rok 2018.

Na ten dzień wrocławskie przedszkola, szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące, technika oraz szkoły branżowe przygotowały specjalny program z tej okazji. W sumie w ponad 120 placówkach w czasie zajęć odbędą się czytania literatury, okazjonalne wystawy oraz pogadanki o wrocławskiej Noblistce.

O godzinie 14 zapraszamy na wycieczkę po Wrocławiu „Literacki Wrocław. Podróż przez historię”. Startujemy przed budynkiem Katedry Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. św. Jadwigi 3/4. Potrwa ona około 1,5 godziny.

O godzinie 15 na Rynku zostanie wystawiona Księga Pamiątkowa, która później zostanie przekazana Noblistce.

Od godziny 15:30 zapraszamy na wrocławski Rynek, gdzie czeka nas wiele atrakcji.

Oprócz transmisji z gali rozdania nagród Nobla, zobaczymy fragmenty wystąpień Olgi Tokarczuk z ceremonii wręczenia tytułu Honorowej Obywatelki Wrocławia oraz z pierwszego spotkania z czytelnikami w Polsce po otrzymaniu informacji o nagrodzie, które odbyło się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wspólnie obejrzymy także obszerne fragmenty przemowy noblowskiej. Ekran stanie na placu Gołębim obok sceny. Transmisja ze Sztokholmu rozpocznie się o godzinie 16:30 i potrwa ponad godzinę.

Wydarzenie poprowadzi Tomasz Sikora, a na scenie możemy spodziewać się wielu gości, którzy skomentują całą uroczystość. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach.

W czasie spotkania będzie możliwość zakupu książek Olgi Tokarczuk oraz przybicia Ex Libris na posiadanych już egzemplarzach. Uczestników zaprosimy także do wykonania pamiątkowych zdjęć w “literackiej” fotobudce.
Na przybyłych czekać będzie kawa i herbata.

Od godziny 10 na potrzeby mediów zostanie udostępniona przestrzeń w Klubie Proza w przejściu Garncarskim. Da to możliwość realizacji materiałów wprost z centrum wydarzeń.


Cała ceremonia dostępna będzie online na www.wroclaw.pl/Olga-Tokarczuk


(info Tomasz Myszko-Wolski, UM Wrocław)

 

Dodaj komentarz