Różne Rynek wydawniczy

Wolne lektury zaczerniły swoją stronę

16 grudnia 2019 portal wolnelektury ukazał się w smutnej, czarnej, wersji. Dlaczego?

Wolne Lektury powstały w roku 2007 i od razu zyskały uznanie czytelników. Już po kilku latach kolekcja książek objęła większość lektur szkolnych. Dziś w zasobach biblioteki znajduje się 5580 darmowych tytułów w kilkudziesięciu kolekcjach przeznaczonych i dla młodzieży, i dla osób dorosłych. Wolne Lektury to też kolekcja książek do słuchania – dzisiaj to już prawie 700 tytułów.

Serwis prowadzony jest przez grupę pasjonatów pracujących w niedochodowej organizacji pozarządowej. Dzisiaj Wolne Lektury zwróciły się o pomoc do swoich czytelników. Strona została zaczerniona, a wszyscy użytkownicy – zanim będą mogli przejść do książki – muszą odpowiedzieć na pytanie, czy chcą wspierać Wolne Lektury.

Kliknij tutaj, żeby wesprzeć Wolne Lektury.

Bez pomocy czytelników nie damy rady – mówi Jarosław Lipszyc, jeden z członków zespołu Wolnych Lektur – obecnie wspiera nas stale tylko kilkadziesiąt osób. Przygotowanie cyfrowej edycji każdej książki to ciężka praca: dwie korekty, redakcja merytoryczna, redakcja techniczna, przygotowanie przypisów. Serwis wymaga także ciągłej pracy programisty, rozwijamy też aplikację mobilną. Wystarczyłoby tylko 1000 osób wpłacających po 10 złotych miesięcznie, żebyśmy mogli działać dalej.

Wolne Lektury słyną z bardzo wysokiej jakości opracowania swoich tekstów, dlatego najpopularniejsze są w szkołach.

Wolne Lektury wspierają codzienną pracę polonistów i polonistek, bo dzięki nim książka jest zawsze pod ręką. Czasy, kiedy dzieci musiały zawsze biegać do biblioteki, już minęły. Wolne Lektury działają na komórkach i komputerach. Uczniowie mogą pracować z tekstem literackim gdziekolwiek są – mówi Małgorzata Bazan, polonistka z renomowanego IX LO im. Hoffmanowej w Warszawie.

Wolne Lektury obecnie rozwijają kolekcję literatury współczesnej, mają doskonałą ofertę poezji, a także ciekawe kolekcje tematyczne obejmujące m.in. kanon powieści fantastycznej czy powieści grozy. Przyjaciele wspierający Wolne Lektury otrzymują w prezencie wcześniejszy dostęp do nowości wydawniczych.
(info wolnelektury)

Dodaj komentarz