ekslibris Wystawy

Wystawa małych form graficznych Jakuba Jaszewskiego

Warszawska Galeria Ekslibrisu zaprasza na otwarcie wystawy małych form graficznych i ekslibrisów JAKUBA JASZEWSKIEGO. Na wystawie zaprezentujemy dwa niezależne cykle graficzne MINILAB oraz [MIKRO CYBER].

Liftoff – linoryt Jakuba Jaszewskiego

Minilab – to otwarty cykl małych form graficznych oraz ekslibrisów, służący jako pole do eksperymentów, nauki i doskonalenia warsztatu graficznego, który artysta wykorzystuje w grafice pełnoformatowej.

Mask – linoryt Jakuba Jaszewskiego

Cykl [MIKRO CYBER] natomiast nawiązuje stylistycznie i formalnie do czasów kiedy to nadeszła era zminiaturyzowanych komputerów i stały się one dobrem powszechnym. Przedstawione są one jednak w sposób pozbawiony komercyjnej otoczki, dającej się powiązać z konkretnym produktem.


Jakub Jaszewski urodził się w 1986 w Toruniu. Studia na kierunku grafika, specjalność grafika warsztatowa (linoryt) ukończył z wyróżnieniem na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2016 roku uzyskał tytuł doktorski pod opieką prof. Marka Basiula. Obecnie piastuje stanowisko asystenta w Zakładzie Grafiki UMK w Toruniu.


Wernisaż: 22 stycznia 2020 roku o godzinie 17.00
w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu, ul. Grójecka 109.

Wystawa czynna do 5 marca 2020 roku.
Wstęp wolny.

(info WGA)

Dodaj komentarz