Nowości wydawnicze

Radosne odkrywanie świata z Egmontem!

Edukacyjny Egmont proponuje dzieciom kolejną odsłonę cyklu „Akademia Mądrego Dziecka, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Tym razem do rąk czytelników wydawnictwo oddaje nowości w dobrze znanych i lubianych podseriach – „Bobas Odkrywa Naukę” oraz „Pierwsze Słowa”, a także tytuły w ramach zupełnie nowego cyklu „Pierwsze Bajeczki”. Wszystkie pozycje zapraszają młodsze dzieci i ich rodziców oraz opiekunów, do wspólnej nauki, zabawy, oglądania i odkrywania otoczenia. Wszystkie nowości dostępne już w księgarniach.

„Bobas odkrywa naukę”
Co sprawia, że ptak lata? Czym właściwie są te atomy, cząsteczki, a nawet kwarki? Właściwie, jak to się dzieje, że widzimy, bądź słyszymy dźwięki? Jak uczyć czegoś, czego sami nie rozumiemy? Zwłaszcza maluchy?! Z pomocą przychodzą kolejne książeczki cyklu „Bobas Odkrywa Nukę”, w których trudne zagadnienia z dziedziny fizyki przedstawiono w sposób przyjazny małym dzieciom. Opowiastki amerykańskiej autorki Ruth Spiro o zmysłach, zasadach fizyki, czy skomplikowanej naturze to idealne pozycje, na pierwsze naukowe książki dla ciekawych wszystkiego maluchów.

Nowe pozycje w serii – Inżyniera Lotnicza!, Kwarki, Wzrok!, czy Słuch! – przedstawiają skomplikowane zagadnienia naukowe oczami dziecka i wpisują się w nurt edukacji STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics – Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka), która ma na celu zwiększenie udziału tych dyscyplin, jako jednej wspólnej całości, w edukacji dzieci. Jednocześnie STEM ma wzmocnić kompetencje dzieci z zakresu nauk ścisłych i technicznych i ułatwić im przyswajanie wiedzy. Cykl Egmontu „Bobas Odkrywa Naukę” pomaga wprowadzać zalążki konceptu STEM już na etapie pierwszych miesięcy i lat dziecka. W sam raz dla wszystkich najmłodszych odkrywców.

„Pierwsze Słowa”
Dwulatek, a nawet roczniak może sprawić, że helikopter wzbije się w powietrze. Sam otworzy wielką szafę na ubrania. Weźmie udział w akcji strażackiej. Nie potrzebuje do tego tabletu, ani nawet interaktywnych zabawek. Wystarczą książki! Pozycje dla najmłodszych, z ruchomymi, przesuwanymi elementami z serii „Pierwsze Słowa” w „Akademii Mądrego Dziecka ” wydawnictwa Egmont zainteresują każdego malucha. Ich atrakcyjna forma sprawia, że często są to pierwsze książki, po które dzieci sięgają samodzielnie i same próbują je przeglądać. Dzięki ruchomym elementom takie książki rozbudzają dziecięcą ciekawość. A dodatkowo dają dziecku poczucie sprawczości. To w końcu dzięki niemu chomik biega w kołowrotku, małpka huśta się na gałęzi, a dźwig przenosi ciężki ładunek.

Nowe książki w cyklu „Pierwsze Słowa” – Dzikie zwierzęta, Jedzenie, Muzyka i Zwierzęta domowe to już kolejne tytuły dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów w bezpieczny sposób. Każda z książek ma bowiem sztywne strony i zaokrąglone rogi.

„Pierwsze Bajeczki”
Kolejne książeczki w „Akademii Mądrego Dziecka” to dalsze niespodzianki. Nowy cykl „Pierwsze Bajeczki ”, a w nim Dobranoc, mała pando!, Dzień dobry, samochodziku! i Dzień dobry, samolociku! to proste historie i przyjazne ilustracje. Ruchome obrazki znane z innych pozycji uatrakcyjniają przekaz, wzbudzając zainteresowanie wśród maluchów, rozwijają sprawność manualną i dostarczają mnóstwo radości. Proste obrazki przemawiające do wyobraźni małego dziecka prowokują je do zadawania wielu pytań. Historyjki snute przy tej okazji stają się pretekstem do konwersacji o świecie, o uczuciach, których dziecko już doświadcza, nie rozumie i chce poznawać. Soczyste, zabawne i dynamiczne ilustracje dostosowane do wieku dziecka zachęcają do rozmów. „Pierwsze Bajeczki” to publikacje lubianej przez dzieci ilustratorki Nathalie Choux, która jest autorką wydawanych w serii „Akademia Mądrego Dziecka ” „Pierwszych słów”

(info Egmont).

Dodaj komentarz