Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Najsłynniejsze powieści Agathy Christie w komiksie

W 2020 roku przypada setna rocznica publikacji pierwszej powieści Agathy Christie (Tajemnicza historia w Styles). Królowa kryminału dzierży berło najlepiej sprzedających się książek, tuż po dziełach Szekspira i Biblii, nieprzerwanie od wieku.


Z okazji okrągłego jubileuszu wydawnictwo Egmont prezentuje komiksowe adaptacje jej trzech kryminałów:  Morderstwo w Orient Expressie Noc w bibliotece  oraz  Tajemniczy przeciwnik. Kolekcja trafiła już na księgarskie półki.

Agata Christie jest autorką 66 powieści kryminalnych, 14 zbiorów opowiadań, 6 powieści obyczajowych (pod pseudonimem Mary Westmacott), kilku sztuk scenicznych, a także wielu wierszy.

Swoją pierwszą powieść,  Tajemniczą historię w Styles, Agatha Christie napisała w 1916 r. z… nudów i aby wygrać zakład z siostrą o to, że potrafi napisać książkę detektywistyczną. Jednak na publikację musiała czekać prawie 5 lat. Przyjął ją dopiero czwarty wydawca, zawierając jednocześnie z autorką umowę na napisanie kolejnych 5 powieści. Książka ukazała się w 1920 r. w wydawnictwie The Bodley Head.

(wg info Egmont Polska)

Dodaj komentarz