Poligrafia poligrafia - różne

drupa 2020: Nowa generacja maszyn Speedmaster

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) lider rynku i technologii w branży poligraficznej podczas targów drupa 2020, które odbędą się w dniach 16–26 czerwca 2020 r. w Düsseldorfie, zaprezentuje swoją wiedzę i doświadczenie pod hasłem „Rozwiń swój potencjał”. Główny nacisk zostanie położony na potrzeby klientów oraz optymalny rozwój i wykorzystanie ich potencjału biznesowego dzięki najnowszym technologiom, innowacyjnym rozwiązaniom i nowym modelom biznesowym. Mając na względzie kluczowe czynniki, takie jak optymalizacja procesów i produktywność, Heidelberg przedstawi kolejny poziom inteligentnej drukarni – Smart Print Shop.


Smart Print Shop: łatwy w użyciu i wysoce produktywny
Wzrasta uprzemysłowienie drukarń, a wraz z nim zapotrzebowanie na coraz lepiej zintegrowane i kontrolowane cyfrowo procesy począwszy od projektów, poprzez produkcję, aż po dostawę do końcowego odbiorcy. Rosnąca liczba zamówień musi zostać zrealizowana w możliwie najkrótszym czasie. Ponadto branża poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy poradzą sobie z rosnącymi wyzwaniami. Cyfryzacja funkcjonowania drukarń i samych procesów oferuje tutaj daleko idący potencjał produktywności. Podczas targów drupa 2016 Heidelberg zaprezentował koncepcję nowoczesnej drukarni Smart Print Shop i innowacyjną filozofię działania Push to Stop. Dzięki dalszej automatyzacji i wielu inteligentnym asystentom osiągną one nowy poziom na targach drupa 2020. Nowa generacja drupa 2020 maszyn Speedmaster 0raz system Prinect otworzą nowy wymiar w zakresie oszczędności i konkurencyjności w zakresie druku offsetowego.

Najbardziej inteligentne i najbardziej zautomatyzowane Speedmastery wszechczasów
Nowa generacja Speedmaster drupa 2020 wejdzie do produkcji z prawie wszystkimi modelami maszyn już w kwietniu 2020 roku. Wszystkie modele Speedmaster drupa 2020, zarówno w małym, średnim, jak i dużym formacie, będą standardowo wyposażone w nową funkcjonalność Push to Stop i zyskają połączenie z usługami w chmurze.
Te zintegrowane środki umożliwią naszym klientom zrobienie kolejnego kroku na targach drupa 2020 w kierunku znacznie wyższej wydajności i niezawodności procesów. Nasze prognozy podczas targów drupa 2016, że branża podwoi swoją produktywność do roku 2026 ma szansę się spełnić, a kluczem do tego jest Push to Stop, wyjaśnia Rainer Wolf, szef działu maszyn offsetowych w Heidelbergu. Podczas targów drupa 2020 zaprezentujemy wszelkiego rodzaju innowacje techniczne, które pomogą rozwiązać konkretne problemy z jakimi spotykają się nasi klienci i wypełnić luki w automatyzacji całego łańcucha procesów. Interesujące innowacje w dziedzinie inteligentnych systemów wspomagających i sztucznej inteligencji będą imponującym pokazem tego, co jest już możliwe dzisiaj i dokąd zaprowadzi rozwój w nadchodzących latach. Myślimy nie tylko o maszynie drukującej, ale idziemy dalej, na przykład w obszar logistyki płyt drukowych.

Premiera: „Plate to Unit” – w pełni automatyczna logistyka płyt drukowych zmniejsza obciążenie operatora i zapewnia większą niezawodność procesu
Podczas targów drupa 2020 Heidelberg zaprezentuje rozwiązanie będące kolejnym kamieniem milowym w arkuszowym drukowaniu offsetowym: w pełni automatyczną logistykę płyt drukowych. Płyty drukowe są w pełni automatycznie dostarczane w prawidłowej kolejności do zespołów drukujących, a płyty
zużyte są usuwane. To jedyny sposób na osiągnięcie niezmiennie wysokiej wydajności przy mniejszych zleceniach. Oprócz zmniejszenia obciążenia operatora, zwiększona jest niezawodność procesu, ponieważ uszkodzenia przy operowaniu płytami są systematycznie minimalizowane. Zwiększa to niezawodność wymiany płyt i zmniejsza ryzyko zadrapań na płycie powodujących wzrost ilości makulatury.

drupa 2020 w dwóch lokalizacjach
Na targach drupa 2020 Heidelberg zaprezentuje pełne portfolio innowacji, które mają zainspirować drukarnie akcydensowe, opakowaniowe i etykietowe do rozwijania ich potencjału, zarówno w dużych firmach, jak i mniejszych drukarniach. W Düsseldorfie będzie można zobaczyć cyfrową transformację branży poligraficznej z zintegrowanymi rozwiązaniami aż po ekosystem Heidelberga. Równolegle, w Wiesloch-Walldorf będzie można zobaczyć kolejną generację nowoczesnej drukarni – Smart Print Shop oraz zapoznać się z obszernym portfolio produktów i zastosowań.

Zdjęcie: Nowy Speedmaster generacji drupa 2020– na zdjęciu ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z w pełni zautomatyzowaną logistyką płyt drukowych.

(wg info Heidelberg Polska)

Dodaj komentarz