Promocje książek Różne

“Lekcja czułości. O budowaniu relacji”

Wydawnictwo Bratni Zew zaprasza na spotkanie “Lekcja czułości. O budowaniu relacji” oraz premierę książek Pochwała kłótni małżeńskiej oraz Przytul mnie Carlo Rochcetta.

Aula bł. Jakuba Strzemię (Kraków, ul. Franciszkańska 4)
14 lutego 2020 r., godzina 17.30

W wydarzeniu udział wezmą Aleksandra Tołpa – pedagog, psychoterapeuta, Natalia i Krzysztof Szkaradkowie – małżeństwo, rodzice 6 dzieci.

Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na Mszę Świętą w intencji małżeństw (Bazylika św. Franciszka, godzina 19:00).
(info Wydawnictwo Bratni Zew)


O książkach:

Pochwała kłótni małżeńskiej. O przebaczającej czułości
Książka Carla Rocchetty to swoisty przewodnik dla małżonków pozwalający spojrzeć na konfliktowość małżeńską w zupełnie nowym świetle. Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w duszpasterstwie rodzin oraz badaniach socjologicznych, ukazuje konkretną drogę do tego, by kłótnia małżeńska mogła stać się konstruktywnym dialogiem, prowadzącym do autentycznego wyrażania swoich emocji i nieustannej odnowy życia małżeńskiego w duchu przebaczenia i czułości, na wzór przebaczającej czułości Boga.
Tłumaczenie książki – Krystyna Kozak.

Przytul mnie. Terapia poprzez czułość
Przytulenie. Sprawia, że czujemy się kochani, działa terapeutycznie. Jest dostępnym dla każdego, prostym gestem o nadzwyczajnej sile wyrazu. Nie brakuje kultur i ludów, u których przytulenie stanowi podstawową formę spotkania, dzięki któremu poznajemy się i wchodzimy w relacje z innymi. Wydaje się, że w świecie zachodnim przytulenie nie jest jednak szczególnie doceniane. We współczesnym społeczeństwie mamy do czynienia z tak licznymi formami komunikacji wirtualnej, że możemy zapomnieć o bliskości, wyalienować się i odzwyczaić od kontaktu z żywym człowiekiem. Carlo Rocchetta odkrywa przed czytelnikiem piękno i dobroczynną moc tego gestu, poprzez ukazanie go jako znaku spotkania i zapowiedź nowej kultury: kultury serca i wspólnoty.
Tłumaczenie książki – Joanna Ganobis.

(info Wydawnictwo Bratni Zew)

Dodaj komentarz