Nowości wydawnicze

“Tajne Archiwum Watykańskie”

25 lutego wydawnictwo Rosikon Press planuje promocję swej najnowszej książki/albumu Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła. Data nie jest przypadkowa – następnego dnia Papież Franciszek otworzy archiwa Piusa XII.

Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła to najbardziej intrygująca książka w dorobku Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia, autorów bestsellerowych pozycji przetłumaczonych na osiem języków (w tym pięciu bogato ilustrowanych śledztw dziennikarskich wydanych w Stanach Zjednoczonych).

Tym razem reportażysta i fotograf wchodzą do środka jednej z najbardziej strzeżonych instytucji na świecie – Tajnego Archiwum Watykańskiego. Opowiadają o jego burzliwej historii oraz docierają do przechowywanych tam unikalnych dokumentów. Dzięki temu przybliżają nam z mało znanej strony kulisy najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń z dziejów Kościoła, takich jak np. proces templariuszy, wyprawy krzyżowe, działalność inkwizycji, proces Galileusza czy postawa Piusa XII wobec Holokaustu.

Prócz kwerendy w archiwach odbywają podróże do kilkunastu krajów, docierając do miejsc opisywanych w dokumentach oraz spotykając się z wieloma historykami. Efektem ich kilkuletniej pracy jest błyskotliwie napisana książka, ilustrowana wieloma unikalnymi zdjęciami. Obowiązkowa lektura dla tych, których pasjonują zagadki historii.

Przykładowa rozkładówka albumu

Wydawca: Rosikon Press
Autor tekstu: Grzegorz Górny
Autor fotografii: Janusz Rosikoń

Format: 195x255mm
Liczba map, zdjęć i ilustracji: ponad 700
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-62981-06-9
Oprawa twarda, obwoluta


(info Rosikon Press)

Dodaj komentarz