Edytorstwo Różne Różne

Brytyjski konkurs na ilustrację

Konkursowa praca Ewy Wiktorii Malec

Od 10 lat Folio Society oraz House of Illustration organizują konkurs ilustracji. W tym roku organizatorzy do zilustrowania wybrali poezję miłosną – trzy wiersze Imtiaz Dharker, Emily Dickinson i Johna Donne’a.


Prace nadesłało 470 ilustratorów z 51 krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Kanady, Izraela, Korei, Francji, Indii, Australii, Sri Lanki, Brazylii i Rosji, a ponad 38% z nich pochodziło od studentów. Na długą listę trafiło 25 i miło nam donieść, że wśród nich znalazła się praca Ewy Wiktorii Malec – polskiej ilustratorką mieszkającej i pracującej w Londynie. Malec studiowała sztukę na University of Bedfordshire i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5000 funtów, po 500 funtów otrzymają autorzy kolejnych pięciu prac.

W tym roku wróciła popularna, niezależna nagroda People’s Choice. Wybierana jest w trybie online – głosować można na dowolną pracę z długiej listy. Nagrodą są książki o wartości 100 funtów od The Folio Society oraz członkostwo w House of Illustration.

Krótką listę i zwycięzcę wybierze z długiej listy Imtiaz Dharker, Marie-Alice Harel, zwycięzca Book Illustration Competition 2019, Sheri Gee, dyrektor artystyczny i Tom Walker, dyrektor wydawniczy z The Folio Society oraz Colin McKenzie, dyrektor i Olivia Ahmad, kurator, oboje z House of Illustration.

Zwycięzców poznamy podczas rozdania nagród w House of Illustration w dniu 18 marca 2020 r.

Więcej na stronie…

(info wg Folio Society i “The Guardian”, na pierwszym zdjęciu fragment ilustracji Mikki Lee, koreańsko-amerykańskej ilustratorki i studentki Art Center College of Design)

 

Dodaj komentarz