Rynek wydawniczy Szkolenia

Bezpłatne szkolenie “Prawo autorskie i licencje Creative Commons”

Uniwersytet Warszawski, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego oraz Biblioteka i Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają redaktorów czasopism naukowych na bezpłatne szkolenie dotyczące Platformy Polskich Publikacji Naukowych i udostępniania treści na licencjach Creative Commons.


Szkolenie odbędzie się 24 marca 2020 roku o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – współorganizatora spotkania, przy ul. Uniwersyteckiej 19, 25-406 Kielce.

Na spotkaniu zostaną poruszone m.in. zagadnienia dotyczące otwartego dostępu – polityki, praw autorskich i przenoszenia praw, wydawania czasopism na wolnych licencjach, zalet udostępniania treści na platformie ICM UW. Przewidziano również czas na panel dyskusyjny z uczestnikami spotkania.

Platforma będzie wyposażona w funkcje ułatwiające zarządzanie zasobami czasopism oraz raportowanie, m.in. przez częściową automatyzację wprowadzania metadanych i możliwość ich eksportu do popularnych formatów i platform (np. PBN).

Rejestracja uczestników
(info UW)

Dodaj komentarz