Nowości wydawnicze Promocje książek Różne

“Tajne Archiwum Watykańskie…” – nowość wyd. Rosikon Press

W pierwszych dniach marca Papież Franciszek otworzy Tajne Archiwa Watykańskie, w tym archiwa Piusa XII.  Kilka dni wcześniej wydawnictwo Rosikon Press w zaprezentowało swój najnowszy album –  Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła


Promocja albumu miała miejsce 25 lutego w Pałacu Staszica (PAN) w Warszawie. Z licznie zgromadzonymi gośćmi spotkali się autorzy książki: reportażysta  Grzegorz Górny i  fotograf Janusz Rosikon. Spotkanie prowadził dziennikarz TVP Kultura Piotr Legutko.

Górny i  Rosikon to twórcza para znana bestsellerowych pozycji,  śledztw dziennikarskich wydawanych również za granicą. Tym razem reportażysta i fotograf weszli jednej z najbardziej strzeżonych instytucji na świecie – Tajnego Archiwum Watykańskiego. Jak sami przyznają, była to jedna z najważniejszych ich przygód zawodowych – wędrówka wśród 85 kilometrów to nie tylko przygoda intelektualna, ale też też nie lada wysiłek. W albumie opowiadają o burzliwej historii Archiwum,  prezentują  unikalne dokumentów, przybliżając nam mało znane strony kulis najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń z dziejów Kościoła, takich jak np. proces templariuszy, wyprawy krzyżowe, działalność inkwizycji, proces Galileusza czy postawa Piusa XII wobec Holokaustu.

Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła to  nie tylko kwerendy w archiwach. Jej autorzy dotarli do miejsc opisywanych w dokumentach, spotkali się z wieloma historykami. Efektem ich kilkuletniej pracy stała się błyskotliwie napisana książka, ilustrowana wieloma unikalnymi zdjęciami.

Obowiązkowa lektura dla tych, których pasjonują zagadki historii.

 

Przykładowa rozkładówka albumu

Więcej o książce – czytaj.


(info Rosikon Press)

Dodaj komentarz