Targi za granicą

Lipskie Targi Książki odwołane

Po Paryżu i Bolonii również Leipziger Buchmesse poddały sie koronawirusowi. Zgodnie z planem odbędą się tylko Londyńskie Targi Książki (10-12 marca 2020 r.).


Jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Niemczech nie odbędzie się. W komunikacie prasowym organizatora czytamy: “Targi w Lipsku podjęły taką decyzję w ścisłej współpracy z miastem Lipsk, ku wielkiemu żalowi wszystkich zaangażowanych ”. Odwołano również konwencje mangi i komiksów, która odbywają się równolegle.

Każdy z gości targów miał obowiązek przedstawić pisemny dowód, że nie odwiedził lub nie był w kontakcie z osobą narażoną na ryzyko zarażenie, co w świetle oczekiwanych 280 tys. gości nie jest możliwe do przeprowadzenia.

Na targi książki w tym roku miało przyjechać 2500 wystawców z 51 krajów. W biegłym roku, jak podają organizatorzy, ta największa impreza czytelnicza, której tradycyjnym punktem ciężkości jest literatura Europy Środkowej i Wschodniej gościła 286 tys. osób na samych targach i imprezie czytelniczej „Leipzig liest”.
(info wg ActuaLitte)

Dodaj komentarz