Targi za granicą Targi, festiwale

USA – zmiana terminu BookExpo

Organizatorzy największych w USA targów książki zdecydowali o przeniesieniu ich na lipiec.


Do naszych gości BookExpo, UnBound i BookCon (…) Po wielu godzinach rozmów postanowiliśmy przełożyć BookExpo, UnBound i BookCon z maja na 22-26 lipca w Javits Center. Uważnie obserwujemy rozprzestrzenianie się COVID-19 w Nowym Jorku i całym kraju. Postępując zgodnie ze wskazówkami służb medycznych, spełniamy teraz prośbę państwa o przełożenie dużych zgromadzeń w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim zaangażowanym w nasze wydarzenia. – czytamy w zamieszczonym na stronie BookExpo oświadczeniu Jennifer Martin, dyrektor BookExpo i BookCon.

Miasto planuje w hali, gdzie tradycyjnie odbywają się Targi, zorganizować czasowy szpital. W stanie Nowy Jork odnotowano najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem – 4152.

Księgarnie, bibliotekarze, autorzy, wydawcy, fani i wszyscy pasjonaci tej branży są tym, co czyni te wydarzenia tak wyjątkowymi. Mamy to na uwadze na każdym kroku i podejmując każdą decyzję, naszym obowiązkiem jest więc upewnienie się, że Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. – czytamy dalej w oświadczeniu Jennifer Martin.
(źródło BookExpo)

Dodaj komentarz