Nowości wydawnicze

Nowość Bratniego Zewu – “Wenanty Katarzyniec. Listy”

WENANTY KATARZYNIEC. LISTY
autor: Edward Staniukiewicz OFMConv
wydawca: Bratni Zew
Kraków 2020


Prezentowana korespondencja o. Wenantego to bezcenny skarb, który po raz pierwszy po ponad stu latach ujrzał światło dzienne! To tajemnica ludzkiego serca, które chociaż blisko sto lat temu przestało bić fizycznie, nigdy nie przestało bić duchowo. Nadal pulsuje rytmem Bożej miłości.

Lektura listów ojca Wenantego Katarzyńca pozwala odkryć i zakochać się w jego prostocie, pokorze, skromności, uczciwości, troskliwości, wytrwałym dążeniu do celu, a przede wszystkim w jego w świętości.

Wśród wielu nieocenionych skarbów prywatnej korespondencji o. Wenantego są listy do jego serdecznego, zaledwie kilka lat młodszego przyjaciela, o. Maksymiliana Marii Kolbego, późniejszego wielkiego świętego naszych trudnych czasów.

Ojciec Wenanty Katarzyniec (1889-1921) – franciszkanin, wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, po śmierci znany jako skuteczny orędownik u Boga. O  świętości Wenantego przekonany był jego przyjaciel, św. Maksymilian Maria Kolbe. To on jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o jego beatyfikację.

Dodaj komentarz