Czasopisma Rynek wydawniczy

Koniec „Żagli” i „Podróży”

Grupa ZPR Media rezygnuje z wydawania magazynów „Żagle” i „Podróże”. Wg Zbigniewa Benbenka, właściciela Grupy ZPR Media, w obliczy spadku reklam to konieczność w szukaniu oszczędności. Redakcje tytułów zostały zwolnione.  

Majowy numer magazynu „Żagle”, który ukaże się w sprzedaży 29 kwietnia, będzie ostatnim. Tytuł ten wydawany jest od 1959 roku, początkowo jako biuletyn Polskiego Związku Żeglarskiego, od połowy lat 60. wydawała go RSW „Prasa”, Murator Expo przejął go na początku 2018 roku. Zwolnieni zostali wszyscy redaktorzy.

Zbigniew Benbenek zaznacza, że Żagle” wydawane będą okazjonalnie, przy okazji targów żeglarskich.

Kilka dni wcześniej  Grupa ZPR Media zawiesiła wydawanie magazynu „Podróże” (wydawcą była należąca do ZPR Media spółka Time). Ostatnie, majowe wydanie pisma trafi do sprzedaży w kwietniu. Magazyn ma być przeniesiony do internetu.

(źródło wirtualnemedia.pl)

One thought on “Koniec „Żagli” i „Podróży”

  1. Jeżeli okazjonalnie, przy okazji targów – to powinien zmienić tytuł na Auto-Water-Moto-Power-Fun, a targi nazwę na Ryk i Fale. Poczytne Niegdyś Czasopismo Którego Tytuł Rozpoczynał się od Tej Samej Litery na Którą Zaczynają się Nazwy Dwóch Słynnych Marek Polskiego Piwa dawno straciło już moralne prawo do swojego dotychczasowego tytułu stając się kosztownym gniotem pełnym kryptoreklam motorowych megadresolotów ze sprzętem nagłośnieniowym na pokładzie, oraz wypasionych terenowych aut, niezbędnych jakoby każdemu żeglarzowi (wraz z drogimi zegarkami) aby o zaplanowanym czasie dojechać nad wodę. Dlatego płakał po nim nie będę.

Dodaj komentarz