Filmy Rynek wydawniczy

„Kierunek: Noc” wg książki Jacka Dukaja na Netfliksie

Od 1 maja na platformie Netflix będzie można oglądać serial „Kierunek: Noc”. Produkcja powstała na podstawie książki Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”. Producentami wykonawczymi są też Tomek Bagiński („Wiedźmin”, „Katedra”) oraz Jacek Dukaj.


Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet: Inti Calfat i Dirk Verheye („Over Water”). Za produkcję – belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest Jason George („The Protector”, „Narcos”), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego.

W rolach głównych: Pauline Etienne, Laurent Capelluto i Mehmet Kurtuluş. 

A oto zwiastun serialu:

(źródło Netflix)

Dodaj komentarz