Hurt/księgarstwo Rynek księgarski za granicą

Pod obrady rosyjskiej Dumy Państwowej trafia projekt ustawy o księgarstwie jako przedsiębiorstwie o charakterze społecznym

28 kwietnia szefowa Komitetu ds. Kultury przy Dumie Państwowej (Gosduma) Elena Jampolskaja, przedstawiła pod obrady izby projekt ustawy, który zakwalifikuje księgarnie jako przedsiębiorstwa o charakterze społecznym, co pozwoli tej branży uzyskać szereg ulg finansowych, w tym niższe czynsz i podatki.

Stosowne zmiany zostaną wprowadzone w ustawie o małych i średnich przedsiębiorstwach. Wg Jampolskiej: „Jak wiemy, pojęcie średnie przedsiębiorstwo ograniczone jest przychodami w wysokości 2 miliardów rubli rocznie, dlatego najwięksi gracze na rynku książek, monopoliści nie są zainteresowani naszym projektem, nie pracujemy dla nich. Pracujemy dla naprawdę małych, niszowych księgarń, chcemy pomóc im przetrwać”.

Według szefowej Komitetu przyjęcie ustawy przyczyni się do powstania małych księgarń na w całym kraju: „Tysiąc stosunkowo dużych punktów w całym kraju, a jeśli liczyć całość, to dwa tysiące, to bardzo mało na kraj, który jeszcze do niedawna uważał się za najbardziej czytający na świecie” – stwierdziła posłanka.

(źródło pro-books-ru)

Dodaj komentarz