Konkursy Konkursy literackie

Wydawnictwo Dragon ogłasza konkurs literacki

A oto informacja o konkursie literackim nadesłana nam przez Wydawnictwo Dragon.


Miło nam poinformować, że ruszył pierwszy konkurs literacki Wydawnictwa Dragon – „Moc śmiechu. Konkurs literacki na powieść komediową”.

Jako Wydawnictwo ambitnie wytyczamy sobie ścieżkę obok głównego nurtu wydawniczego prozy gatunkowej, w którym bez wątpienia króluje kryminał i thriller. Uznaliśmy jednak, że może właśnie nadszedł czas, żeby przestać czytać o rzeczach strasznych – a lekarstwem na stres i niepewność w tej pandemicznej rzeczywistości może być humor.

Chcemy pokazać Czytelnikom, że śmiech ma ogromną moc.  Chcielibyśmy, żeby komedia – niezależnie od tego, czy będzie to komediowa powieść obyczajowa czy komedia kryminalna – częściej gościła na półkach księgarń i w domowych biblioteczkach. Wierzymy, że wśród polskich Autorów – tych już wydających, jak i tych przyszłych – jest wiele osób, które potrafią rozśmieszyć Czytelnika. Naszą misją jest znaleźć najlepszych spośród nich i pokazać ich twórczość światu.

Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na naszej stronie internetowej wydawnictwo-dragon.pl w zakładce KONKURS.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres mailowy konkurs@wydawnictwo-dragon.pl:

  • tekst utworu (w formacie .doc, .docx, .rtf, .odt lub .pdf)
  • streszczenie utworu
  • wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (do pobrania tutaj)

Utwór nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany w innych konkursach.

W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

Nagrodą w konkursie jest wydanie książki w naszym Wydawnictwie. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 30 października 2020 r.

(info Dragon)

Dodaj komentarz