Publikacje elektroniczne Rynek wydawniczy

Amazon obniża ceny swoich e-booków w Wielkiej Brytanii

Amazon potwierdził, że po decyzji rządu o wprowadzeniu zerowej stawki od publikacji elektronicznych obniża cenę e-booków Kindle. Przykładowo cena e-booka o dzisiejszej wartości 10 GBP spadnie do 8,33 GBP. Zmiana stawki miała obowiązywać od stycznia 2021 roku, jednak ze względu na pandemię rząd brytyjski podjął decyzję o jej wprowadzeniu już teraz.

Brytyjski rząd ogłosił też, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy wyda 35 milionów funtów na reklamę w prasie krajowej i lokalnej, co pomoże w utrzymaniu punktów sprzedaży, które straciły dochody od początku samoizolacji. Pieniądze te trafią do 600 czasopism.

Decyzja o zniesieniu podatku VAT od publikacji internetowych jest następstwem długotrwałej kampanii wydawców książek i gazet, prowadzonej przez News UK , wydawcę “Timesa”. Jednak dokładna definicja „e-gazety” lub „e-magazynu” wciąż pozostaje niejasna, co utrudnia określenie, które z nich skorzystają. Oczekuje się, że obejmie każdą publikację online, która pobiera podatek VAT od swoich subskrypcji.

(źródło The Guardian)

Dodaj komentarz