Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty Rynek wydawniczy

Konkurs Mądra Książka Roku (edycja 2019) rozstrzygnięty!

W tym roku gali wręczenia nagród odbyła się on-line w ramach Copernicus Festival 22 maja o godz. 17:00. Statuetki Euklidesa wręczono najlepszym książkom popularnonaukowym wydanym w Polsce w 2019 roku. Konkurs po raz 5. zorganizowali: Uniwersytet Jagielloński i Portal Mądre Książki.


A oto tegoroczni laureaci konkursu Mądra Książka Roku 2019:

🏆 Nagroda Główna – What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych autorstwa Benjamina K. Bergena, tłumaczenie: Zuzanna Lamża, Wydawnictwo Copernicus Center Press.
🏆 Nagroda Główna w kategorii: książka dla dzieci – Śmieci autorstwa Gerdy Raidt, tłumaczenie: Katarzyna Łakomik, Wydawnictwo Babaryba.

🏆 Nagroda społeczności akademickiej UJ otrzymał Artur Wójcik z książką Fantazmat Wielkiej Lechii. Jak pseudonauka zawładnęła umysłami Polaków, Wydawnictwo Napoleon V.
🏆 Nagroda Internautów i Czytelników Gazety Wyborczej dla książki Wielcy naukowcy Marcina Jamkowskiego i Macieja Szymanowicza (ilustracje), Wydawnictwo Dwukropek.
🏆 Nagrodę Redaktorów Portalu Mądre Książki otrzymuje Seth Mnookin i jego Wirus paniki, tłumaczenie: Hanna Pustuła-Lewicka, Wydawnictwo Czarne.


Mądre Książki Roku to konkurs, który ma za zadanie promowanie rzetelnych i atrakcyjnych książek popularnonaukowych dla dzieci i dorosłych. Celem konkursu jest promocja książek, które przystępnym językiem opowiadają o złożonych sprawach, podsycają głód poznawania, inspirują do własnych poszukiwań i refleksji. Ideą przyświecającą organizatorom jest także motywowanie wydawców i autorów książek do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej wydawanej w języku polskim.

(źródło madreksiazki)

Dodaj komentarz