Konkursy Różne

Tegoroczny konkurs Wolnych Lektur #cojaczytam w innej formie

Informacja Wolnych Lektur:

W związku z napływającymi informacjami o losie różnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w obliczu dalszych zmagań z epidemią, podjęliśmy decyzję o pewnych zmianach w III edycji konkursu #cojaczytam. Ze względu na to, że odbędzie się ona, jak co roku, w okresie wrzesień-grudzień, trudno prognozować, jak wówczas będzie wyglądała sytuacja. Uznaliśmy, że najlepszym wyjściem będzie rekomendacja przeprowadzenia działań konkursowych online. 

W kolejnych tygodniach, bliższych dacie rozpoczęcia konkursu, przygotujemy dla Państwa materiały z propozycjami, inspiracjami i rozwiązaniami pomocnymi w przeprowadzeniu działań konkursowych w takiej formie. Oczywiście ostateczna decyzja o formie kampanii będzie należała do opiekunów i zespołów, które podejmą się wykonania zadania.


Tymczasem chcielibyśmy zaprosić Państwa na nasz kanał w serwisie Youtube. Regularnie zamieszczamy tam audiobooki, których można teraz słuchać w wygodny sposób. Zachęcamy do podzielenia się linkiem z wszystkimi zainteresowanymi – zwłaszcza z uczniami, którzy znajdą tam wiele lektur szkolnych. Bardzo prosimy także o zasubskrybowanie kanału – dzięki temu będziemy mogli rozwijać działalność i publikować kolejne nagrania.

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju i wspólnie stworzymy  Tajemniczy ogród w formie audiobooka. Już tego lata będzie dostępny na Wolnych Lekturach. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z nagraniami przygotowanymi przez Mariusza Rzepkę, czyli Tatę Mariusza, które ostatnio znalazły się na Wolnych Lekturach. Na pewno spodobają się młodszym uczniom!

Przypominamy również, że można wesprzeć działania Wolnych Lektur, przekazując 1% podatku. Jako organizację pożytku publicznego należy wybrać Fundację Nowoczesna Polska, nr KRS 0000070056. Dzięki wsparciu biblioteka będzie mogła się rozwijać! Na co przeznaczyliśmy wpłaty z 1%, można sprawdzić tutaj: https://nowoczesnapolska.org.pl/pomoz-nam/1-procent/.

(info Wolne Lektury)

Dodaj komentarz