Targi za granicą Targi, festiwale

W Moskwie odbędzie się festiwal książek „Krasnaja Płoszczad'”

Festiwal książki „Krasnaja Płoszczad'” (Plac Czerwony) tradycyjnie odbędzie się w Moskwie w dniach 6-8 czerwca.


W tym roku Festiwal książki „Krasnaja Płoszczad’ odbędzie się po raz szósty, na uczestników i gości festiwalu czeka wyjątkowy maraton literacki. Na targi będzie można dostać się zgodnie z obowiązującymi w Moskwie zasadami: możesz przyjść na festiwal pieszo, lub należy zdobyć przepustkę cyfrową na jednorazowy wyjazd do miasta– czytamy w komunikacie mera miasta.

Na wydarzeniu trzeba będzie przestrzegać wymogów sanitarnych: prowadzona będzie regularna dezynfekcja miejsc targowych, goście będą musieli zachować stosowny odstęp od siebie, nosić rękawiczki i maski.

W wydarzeniu wezmą udział pisarze i poeci, znani artyści moskiewskich teatrów i popularni muzycy. Jednak w tym roku festiwal będzie mniejszy, mówią organizatorzy. Na terenie Placu Czerwonego zostaną umieszczone takie miejsca jak „Scena główna”, „Scena dziecięca”, „Powieść”, „Literatura faktu”, „Linia muzealna”, „Historia ojczyzny”.

Goście zapoznają się z nowościami książkowymi ponad 200 wydawców, wezmą udział w interaktywnych programach, wykładach i grach literackich, czytaniu dzieł literackich, a także zobaczą monodramy i filmy animowane.

(źródło Lenta.ru)

Dodaj komentarz