Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Czerwcowe premiery Wydawnictwa Agora

Co działo się przez dekady na zapleczu partii Jarosława Kaczyńskiego? Czym są współczesne śmieci i jak zmieniły się na przestrzeni wieków? Jak pandemia koronawirusa wpływa na nasze uczucia i relacje? Na te i wiele innych pytań będzie można szukać odpowiedzi wraz z autorami czerwcowych książkowych premier Wydawnictwa Agora. W tym miesiącu jest ich aż pięć – zarówno w formie e-booków, audiobooków, jak i wydań papierowych.


1. Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel Tarapaty [premiera audiobooka 25 maja]

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Tymczasem zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan, prowadzący – jakże by inaczej – do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda.

Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków ananasowych. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie mają szans wybrnąć z tarapatów.

Tarapaty to książka powstała w oparciu o scenariusz filmu o tym samym tytule, którego popularność sprawiła, że dziś można obejrzeć go na platformie Netflix.

Książkę, która miała premierę w 2017 roku w formie audiobooka będzie można kupić m.in. na Publio.pl od 25 maja br. Czyta Piotr Głowacki.

2. Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski Sztuka obsługi penisa [premiera audiobooka 3 czerwca]

Penis jest częścią męskiego ciała, o którą trzeba umieć zadbać tak samo, jak o serce, wątrobę i mózg, a wtedy będziemy mogli długo go używać – nie tylko dla własnej przyjemności. Ale Sztuka obsługi penisa jest nie tylko opowieścią o męskich przyrodzeniach, jest również bezpruderyjnym i trafiającym w sedno problemów współczesnego mężczyzny przewodnikiem po „samczej” seksualności. To również poradnik, który pozwala uwolnić się od nierealnych oczekiwań i stereotypów na temat tego, co mężczyzna w łóżku powinien zaprezentować.

Książkę, która miała premierę w 2018 roku będzie można kupić w formie audiobooka (Czytają Bartosz Głogowski i Filip Kosior) m.in. na Publio.pl już od 3 czerwca br.

3. Stanisław Łubieński Książka o śmieciach [premiera 3 czerwca, w formie e-booka dostępna od 27 maja]

Od dzikich wysypisk w każdym polskim lesie i zaśmieconych przydrożnych rowów po apokaliptyczne obrazy azjatyckich plaż, które przypływ zalewa tonami odpadków. Plastikowe butelki, sznurki od snopowiązałki, gruz z budowy czy konfetti z niedopałków wokół przystanków. Śmieci są wszędzie. Tak bardzo wszędzie, że przestajemy je zauważać. Książka o śmieciach Stanisława Łubieńskiego to kolekcja esejów o śmieciach ilustrowana zdjęciami autora. Esejów literackich, ale opartych na badaniach i rozmowach ze specjalistami. Laureat Nagrody Nike Czytelników 2017 zastanawia się w nich czym są współczesne śmieci i jak zmieniły się na przestrzeni wieków? Jakie zagrożenie niosą ze sobą i co my możemy w tej sprawie zrobić? Co mówią o naszej cywilizacji? O współczesnym człowieku. O nieumiarkowaniu, chciwości, egoizmie. O tym jaki krajobraz zastaliśmy, a jaki po sobie zostawimy. Książkę w wersji papierowej można kupić m.in. na Kulturalnysklep.pl. Tytuł od 27 maja br. dostępny jest również w formie e-booka m.in. na Publio.pl.

4. Agnieszka Jucewicz, Tomasz Kwaśniewski Niepewność. Rozmowy o strachu i o nadziei [premiera 17 czerwca, w formie e-booka dostępna od 8 czerwca]

Pandemia koronawirusa sprawiła, że uniwersalne kwestie nadziei, tęsknoty, samotności, wyborów etycznych, a także lęku przed śmiercią i jakości relacji z najbliższymi stały się wyraźniejsze, domagają się odpowiedzi, które pozwolą nam lepiej żyć nie tylko w tej ekstremalnej sytuacji. Agnieszka Jucewicz i Tomasz Kwaśniewski rozmawiają z psychologami, psychoterapeutami, a nawet z dwoma filozofami, o tym, co się dzieje teraz z naszymi uczuciami i relacjami. Podpowiadają też sposoby na to, jak poradzić sobie z emocjonalnymi trudnościami, których doświadczamy. Autorzy rozmawiają z Bogdanem de Barbaro – o tym, czym jest nadzieja oraz jak ją w sobie pielęgnować; z Cezarym Żechowskim – o bliskości w czasach pandemii; z Bartłomiejem Dobroczyńskim – o tym, żeby uważać z marzeniami, o pięknie potrzebnym na złe czasy oraz o tęsknocie; z Danutą Golec – o tym, jak radzić sobie z niepewnością; z Pawłem Holasem – o współczuciu dla samego siebie; z filozofem Andrzejem Lederem – o lęku przed śmiercią; z etykiem Pawłem Łukowem – o tym, kiedy trzeba wybierać, czyli o etyce lekarskiej w czasie pandemii; z Beatą Wójcik – o tym, że młodzi mają trudniej, czyli o nastolatkach z dala od świata; z Jerzym Pawlikiem – o relacji dorosłych dzieci z rodzicami; z Anną Król-Kuczkowską – o tym, czy można mówić o doświadczeniu pandemii jako o traumie; z Julianne Holt-Lunstad o epidemii zwanej samotnością; z sir Simonem Wesselyem o wpływie kwarantanny na psychikę i o tym, czy doświadczymy „zespołu pokoronawirusowego”.

Książkę w wersji papierowej można kupić m.in. na Kulturalnysklep.pl. Tytuł od 8 czerwca br. dostępny będzie również w formie e-booka m.in. na Publio.pl.

5. Katarzyna Boni Auroville. Miasto z marzeń[premiera 30 czerwca, w formie e-booka dostępna od 24 czerwca]

Auroville. Miasto z marzeń to najnowsza książka autorki Ganbare! Warsztaty umierania, której akcja dzieje się w indyjskim Auroville – mieście wpieranym przez UNESCO, które zamieszkuje nieco ponad trzy tysiące ludzi z kilkudziesięciu krajów. Katarzyna Boni zamieszkała wśród nich, by przekonać się, czy ludzka jedność naprawdę jest możliwa. W trakcie pisania autorka zadała sobie następujące pytania takie jak m.in. czy Auroville to miejsce, czy stan umysłu? Czy udało się stworzyć miasto, które nie należy do nikogo i architekturę, która wspomaga ludzką integralność? Jakie kompromisy pomiędzy rzeczywistością a marzeniem jesteśmy w stanie zaakceptować? Próba odpowiedzi na te i kilka innych pytań to tylko jedna z warstw książki Katarzyny Boni. Auroville. Miasto z marzeń jest również opowieścią o poszukiwaniu własnej tożsamości oraz o dorastaniu do bycia sobą.

Książka w wersji papierowej od 30 czerwca będzie można kupić m.in. na Kulturalnysklep.pl. Tytuł od 24 czerwca br. dostępny będzie również w formie e-booka m.in. na Publio.pl.

6. Agata Kondzieńska i Iwona Szpala Prezes i Spółki. Imperium Jarosława Kaczyńskiego [premiera 30 czerwca, w formie e-booka 16 czerwca]

Prezes i Spółki. Imperium Jarosława Kaczyńskiego to opowieść o tym, co działo się przez dekady na zapleczu partii Jarosława Kaczyńskiego. Opowieść o podwójnych standardach w polityce i biznesie – jak zwalczać układ, a z zaufanymi ludźmi tworzyć sieć spółek i fundacji. Tropić szemranych biznesmenów i brać od nich pieniądze. Domagać się wolnej prasy, ale wykorzystać jej łamy do partyjnej propagandy. Nieść na sztandarze przejrzystość, a za zamkniętymi drzwiami negocjować biznes za miliard złotych.

Książka będzie mieć swoją premierę 30 czerwca. Jako e-book dostępna będzie od 16 czerwca w księgarniach internetowych.

Od 8 czerwca br. można ją zamówić w przedsprzedaży na Kulturalnysklep.pl oraz w formie e-booka na Publio.pl.

(info Agora)

Dodaj komentarz