Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

Literacki i rynkowy fenomen – nowa powieść „The Vanishing Half”  Britt Bennett ukaże się w Polsce

The Vanishing Half – nowa, długo oczekiwana książka amerykańskiej pisarki Brit Bennett, już w tygodniu premiery trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów dziennika “The New York Times”. W USA została okrzyknięta najgłośniejszą premierą pierwszego półrocza 2020 r.
Powieść o losach bliźniaczek z Głębokiego Południa, cieszy się znakomitymi opiniami czytelników oraz uznanych amerykańskich pism opiniotwórczych jak m.in“Los Angeles Times”, “The New Yorker” czy “The Guardian”. O filmowe prawa do powieści rywalizowało 17 producentów – zwycięzcą aukcji została stacja HBO, która planuje produkcję serialu na podstawie książki. Polskim wydawcą The Vanishing Half  będzie Wydawnictwo Agora. Premiera książki planowana jest na październik br.

Siostry bliźniaczki Vignes zawsze będą nierozłączne. Ale po tym, jak dorastały razem w małej, południowej czarnoskórej społeczności i uciekły z domu w wieku szesnastu lat zmieniło się wszystko –  ich rodziny, społeczności, tożsamość rasowa. Dziesięć lat później jedna z nich mieszka ze swoją czarną córką, w tym samym południowym mieście, z którego kiedyś próbowała uciec. Druga, potajemnie wychodzi za białego mężczyznę, który nic nie wie o jej przeszłości. Mimo to, nawet rozdzielone tyloma milami i tyloma kłamstwami, losy bliźniaczek pozostają ze sobą powiązane. Co stanie się z następnym pokoleniem, gdy skrzyżują się losy ich własnych córek?

Łącząc wiele wątków i pokoleń tej rodziny, od Głębokiego Południa po Kalifornię, od lat 50. do 90. XX wieku, Brit Bennett tworzy emocjonującą historię relacji dwóch sióstr będącą również refleksją nad trwałym wpływem przeszłości, która kształtuje decyzje pragnienia ludzi niezależnie od ich pochodzenia i przynależności rasowej.


The Vanishing Half  to druga po Matkach (oryg. The Mothers) powieść Britt Bennet –  ukazała się w czerwcu br. Już w tygodniu premiery trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów dziennika “The New York Times’a” i została okrzyknięta najgłośniejszą premierą pierwszego półrocza 2020 roku. Najnowsza książka Bennett spełniła oczekiwania i podbiła serca czytelników i krytyków literackich, którzy wystawiają jej świetne recenzje. O filmowe prawa do książki rywalizowało 17 producentów. Zwycięzcą aukcji została stacja HBO, która planuje produkcję serialu na podstawie powieści.

The Vanishing Half ukaże się w Polsce w październiku 2020 r. nakładem Wydawnictwa Agora pod tytułem Moja znikająca połowa,  w tłumaczeniu Jarka Westermarka.


Brit Bennett wychowała się w południowej Kalifornii. Studiowała na Uniwersytecie Stanforda i Uniwersytecie Michigan, na którym w 2014 zdobyła Hurston/Wright Award for College Writers. Publikowała na łamach wielu czasopism, w tym The New Yorker’a, The New York Times Magazine czy Jezebel. Za swoją debiutancką, bestsellerową powieść Matki  zdobyła m.in. nominację do prestiżowej nagrody PEN/Robert W. Bingham Prize.

(info Agora)

Dodaj komentarz