Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

Wydawnictwo Agora polskim wydawcą najnowszej książki Anne Applebaum „Zmierzch demokracji”

Zmierzch demokracji (Twilight of Democracy) – nowa książka Anne Applebaum, która ukazała się właśnie w Stanach Zjednoczonych, budzi gorące dyskusje i podziw. Wielokrotnie nagradzana historyczka komunizmu i badaczka współczesnej polityki skupia się w niej na mechanizmach powstania autokracji i nacjonalizmu na gruncie nowoczesnych demokracji, tworząc przy tym analizę zmiany, która wstrząsa dzisiejszym światem. Polskim wydawcą książki będzie Wydawnictwo Agora. Jej premiera przewidziana jest na początek 2021 roku.


Od Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii po Europę kontynentalną i nie tylko liberalna demokracja jest zagrożona, a autorytaryzm rośnie. W Zmierzchu demokracji (Twilight of Democracy) Anne Applebaum – laureatka Nagrody Pulitzera za Gułag (2004) i jedna z pierwszych amerykańskich dziennikarzy, którzy podnieśli alarm o antydemokratycznych trendach na Zachodzie, opisuje m.in. na czym polega atrakcyjność nacjonalizmu i autokracji dla społeczeństw Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Węgier, Polski i wielu innych państw. Prezentuje przy tym, jak zwolennicy nieliberalizmu w krajach na całym świecie wykorzystują teorie spiskowe, polaryzację polityczną czy social media, aby zmienić swoje społeczeństwa. Prócz tego autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób możemy wrócić do wartości demokratycznych.

Anne Applebaum jest czołową historyczką komunizmu i przenikliwą badaczką współczesnej polityki. Tutaj stawia sobie wielkie pytanie, w które sama jest głęboko zaangażowana, zarówno w Europie, jak i w Ameryce: Jak poszła nam demokracja? Jej odpowiedzią jest ten niezwykły dokument, napisany z wnikliwością, inteligencją i zrozumieniem – Timothy Snyder, autor O tyranii.

W Stanach Zjednoczonych Zmierzch demokracji (Twilight of Democracy) ukazał się nakładem Wydawnictwa Doubleday we wtorek, 21 lipca br. i od tej daty widnieje na szczycie listy bestsellerów amerykańskich księgarni. Polska premiera tytułu planowana jest na początek przyszłego roku – wydawcą książki będzie Wydawnictwo Agora.

Nakładem Agory ukazały się już trzy inne książki Anne Applebaum – Czerwony Głód oraz wznowienia Gułagu i Za Żelazną Kurtyną. Książki dostępne są w sprzedaży m.in. na Kulturalnysklep.pl, a także w formie e-booka i audiobooka na Publio.pl.

(info Agora)

Dodaj komentarz