Targi Targi w Polsce Targi, festiwale

Łódź – premierowa edycja Book & Play

W listopadzie br. odbędzie się premierowa edycja Book & Play. To nowe wydarzenie, za którym stoją organizatorzy Targów Ciekawej Książki oraz Play Arena.


Book & Play to odnalezienie się w niepewnej sytuacji jaką przyniósł 2020 rok. Pandemia koronavirusa SARS-CoV-2 zatrzymała branżę targową. Wiele imprez przeniosło się do sieci. Inne odwołano. Wierząc, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu na stoisku i widząc zainteresowanie wystawców do wzięcia udziału w tego typu wydarzeniu, Miejska Arena Kultury i Sportu zdecydowała się zorganizować Book & Play.

Tworząc nową imprezę, nie odcinamy się od tradycji i dorobku 9. edycji Salonu Ciekawej Książki. Widząc jednak zainteresowanie jakim w ostatnich latach cieszyły się wydarzenia towarzyszące targom: „Mikołajek” i „Play Arena” oraz mając świadomość w jakiej sytuacji znalazła się branża, zdecydowaliśmy się zorganizować je w nowej formule. Dlatego Book & Play skupi się na ofercie produktów rozwijających koncentracje, kreatywność i wyobraźnie. Nie zabraknie więc książek – bo to medium wciąż ma w tym temacie wiele do powiedzenia, ale też różnorodnych gier planszowych, puzzli, klocków czy modeli, które rozwijają wyobraźnie w nie mniejszym stopniu niż one. Hasłem przewodnim targów jest „Nauka i wychowanie poprzez książkę, grę i zabawę” – piszą w informacji prasowej organizatorzy.

Nowa impreza zadebiutuje w Atlas Arenie, jednej z największych hali sportowo-widowiskowych. To świetnie skomunikowany obiekt mieszczący się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego oraz węzła autostradowego. Posiada mogący pomieścić blisko 600 aut parking oraz przestrzeń wystawienniczą, która tak pozwala wytyczyć ciągi komunikacyjne oraz dostosować odległości pomiędzy stoiskami, żeby sprostać restrykcyjnym wytycznym narzuconym przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny.

W programie m.in. projekt realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi pod tytułem „Kreatywna jesień w szkole– kreatywna świetlica szkolna oraz kreatywna przerwa”.

Do udziału w Book & Play organizatorzy zapraszają w dniach 20-22 listopada 2020 roku do Atlas Areny w Łodzi.

(info MAKiS)

Dodaj komentarz