Targi za granicą Targi, festiwale

3 września startują 33. Moskiewskie Międzynarodowe Targi Książki

Ogłoszono program 33. Moskiewskich Międzynarodowych Targów Książki, które odbędą się w dniach 2-6 września w Maneżu. Po raz pierwszy wydarzenia odbywać się będą zarówno w trybie online, jak i offline – w tym drugim przypadku z zachowaniem wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa.

Około 300 wydawnictw z całej Rosji zaprezentuje swoje publikacje w Maneżu. Wśród książek są długo oczekiwane nowości, których wydania przeszkodziła pandemia. Tradycyjnie goście targów ucieszą się ze specjalnych cen. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na koreańskie stoisko. To nie przypadek – to Republika Korei nosi w tym roku status kraju gościa Targów.

W ciągu pięciu dni na Moskiewskich Międzynarodowych Targach Książki odbędzie się ponad 270 wydarzeń na żywo. Ponadto wszyscy zagraniczni goście będą uczestniczyć on-line.

Wśród nich autor Samotności w sieci – Janusz Wiśniewski – spotka się z czytelnikami tak samo, jak bohaterowie swojej książki – za pośrednictwem internetu. Inni główni bohaterowie zagranicznego bloku to Frederic Beigbeder, którego spotkanie internetowe będzie moderował pisarz Andrej Gelasimow, a także Bernard Werber i brytyjska pisarka Sophie Kinsella– zauważają organizatorzy.

Krajowi pisarze pojawią sie osobiście. Wśród nich Denis Dragunski, Michaił Elizarow, Zachar Prilepin, Oleg Roja, Siergiej Szargunow i wielu innych. Jewgenij Wodołazkin, Ludmiła Petruszewskaja, Tatiana Poliakowa, Marina Stepnowa i Tatiana Ustinowa osobiście zaprezentują swoje nowe książki.

Dla najmłodszych czytelników przygotowano program dla dzieci, a na targach zaprezentowana zostanie przestrzeń poświęcona komiksom.

Planowane dyskusje tyczyć będą wpływu rodzinnych miast na twórczość pisarzy, pisarz i krytyk literacki Paweł Basinski zapyta młodych rosyjskich autorów o ich poglądy na temat roli, miejsca i znaczenia mężczyzn we współczesnym społeczeństwie i literaturze. Równolegle dziennikarka i krytyk literacki Jekaterina Pisarewa oraz uczestnicy dyskusji „Od Kareniny do współczesności. Kobiety w rosyjskiej prozie” zastanawiać się będą, czy istnieje specyficzne kobiece spojrzenie na świat, czy istnieje różnica między „pisarką” a „pisarzem” i jakie postacie kobiece pojawiają się we współczesnej literaturze.
(źródło godliteratury)

Dodaj komentarz