Różne Rynek wydawniczy Rynek za granicą

Dżakarta miejscem Międzynarodowego Kongresu Wydawców w 2022 rok

33. Międzynarodowy Kongres Wydawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawców (IPA) odbędzie się w Dżakarcie (Indonezja) w dniach 11–13 listopada 2022 r. To nowe miejsce spotkania wydawców – w tym roku miało to być Lillehammer (Norwegia). 

Trwająca pandemia wymusiła odwołanie planowanego w tym roku w Lilehammer Międzynarodowy Kongres Wydawców. Kongresy zwoływane są co dwa lat i tym samym powstaje luka pomiędzy ostatnim, który odbył się w New Delhi w 2018 r. i planowanym w w 2022 w Dżakarcie.

Dla 83 krajowych stowarzyszeń z 69 krajów członkowskich IPA kongresy te są okazją do wymiany doświadczeń i podjęcia istotnych dla całej branży książki decyzji – za dwa lata wydawcy ocenią, jak pandemia wpłynęła na ruch wydawniczy na całym świecie.

Dżakarta jest pierwszym miastem w Indonezji, które stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO w 2022 roku. W tym zakresie realizowanych jest ponad 200 programów, które mają uczynić z Dżakarty centrum spotkań dla branży wydawniczej na poziomie krajowym i międzynarodowym. Działania te obejmują trzyletni program, który jest obecnie realizowany przy wsparciu rządu prowincji Dżakarty.

(źródło IPA)

Dodaj komentarz