Różne Rynek wydawniczy Rynek za granicą

Dżakarta miejscem Międzynarodowego Kongresu Wydawców w 2022 rok

33. Międzynarodowy Kongres Wydawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawców (IPA) odbędzie się w Dżakarcie (Indonezja) w dniach 11–13 listopada 2022 r. To nowe miejsce spotkania wydawców – w tym roku miało to być Lillehammer (Norwegia). 

Trwająca pandemia wymusiła odwołanie planowanego w tym roku w Lilehammer Międzynarodowy Kongres Wydawców. Kongresy zwoływane są co dwa lat i tym samym powstaje luka pomiędzy ostatnim, który odbył się w New Delhi w 2018 r. i planowanym w w 2022 w Dżakarcie.

Dla 83 krajowych stowarzyszeń z 69 krajów członkowskich IPA kongresy te są okazją do wymiany doświadczeń i podjęcia istotnych dla całej branży książki decyzji – za dwa lata wydawcy ocenią, jak pandemia wpłynęła na ruch wydawniczy na całym świecie.

Dżakarta jest pierwszym miastem w Indonezji, które stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO w 2022 roku. W tym zakresie realizowanych jest ponad 200 programów, które mają uczynić z Dżakarty centrum spotkań dla branży wydawniczej na poziomie krajowym i międzynarodowym. Działania te obejmują trzyletni program, który jest obecnie realizowany przy wsparciu rządu prowincji Dżakarty.

(źródło IPA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *