Dotacje Rynek wydawniczy

Nowa możliwość uzyskania dotacji dla wydawców polskich i węgierskich książek

W związku z planem rozpoczęcia Programu Wydawniczego Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka zwraca się do wydawnictw w Polsce z prośbą o uzupełnienie ankiety, która pozwoli Instytutowi rozpocząć wydawanie książek we współpracy z wydawnictwami.

Do ankiety dołączona jest lista książek, których przetłumaczenie, wydanie, rozpowszechnienie na rynku oraz promocja są priorytetowe.

Instytut zwraca się z prośbą o przesłanie informacji dotyczących szacunkowych kosztów wydania pozycji, które wzbudzają zainteresowanie wydawców.

Więcej informacji na stronie Instytutu.


Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka, powołany na mocy ustawy z dnia 8 lutego 2018, zajmuje się szeroko rozumianą współpracą polsko-węgierską. Patronem Instytutu jest prof. Wacław Felczak, historyk, znawca Europy Środkowej, badacz stosunków polsko-węgierskich, kurier karpacki z czasów II wojny światowej.

Do zadań Instytutu należy m.in. przekazywanie młodym pokoleniom znaczenia tradycji polsko-węgierskiej, wzmacnianie współpracy i nawiązywanie kontaktów w szczególności w dziedzinie kultury i sportu oraz wspieranie inicjatyw oraz projektów naukowych i oświatowych mających na celu wzajemne poznanie języka, kultury, historii i polityki obu państw. Instytut W.Felczaka wspiera zarówno rozwój myśli innowacyjnej polsko-węgierskich organizacji kulturalnych, gospodarczych i politycznych w celu wzmacniania konkurencyjności obu państw, jak i dofinansuje przedsięwzięcia na rzecz współpracy polsko-węgierskiej. Ponadto patronuje działaniom badawczym i publicystycznym, prowadzi program stypendialny oraz program nauczania języka polskiego w szkołach na Węgrzech i węgierskiego w Polsce.

(źródło Instytut Książki)

Dodaj komentarz