Promocje książek Różne Rynek wydawniczy

#StudioBookBook zaprasza na spotkanie z Remigiuszem Grzelą

#StudioBookBook zaprasza na spotkanie z Remigiuszem Grzelą autorem książki Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną wydanej nakładem Wydawnictwa Otwartego. Rozmowę poprowadzi Miłka Skalska.

28. października, środa, godz. 18:00
https://www.facebook.com/bookbook.ksiegarnia


Remigiusz Grzela przedziera się przez nagromadzone i nieznane materiały o ikonicznej parze. Rozbiera Kalinę i Stasia do prawd skrywanych. Portretuje wielowymiarowy korowód barwnych postaci z ich kręgów rodzinnych i towarzyskich. Próbuje dociec na ile wykreowany przez nich związek jest ekscytującą grą pokazową, a w jakim stopniu toksyczny. Ze współczesnej perspektywy przygląda się ich karierom, karkołomnym decyzjom i nie-wyborom. Szuka odpowiedzi na pytania dlaczego nie poznano się na talencie Kaliny i z jakich powodów tak wybitny pisarz jak Dygat nadal przebywa w literackim czyśćcu.

Kristof Zorde o książce:

Remigiusz Grzela sugeruje, że Dygat potrzebował Kaliny, żeby sprawiać wrażenie, że ma uczucia. Nie bardzo natomiast wiadomo, na co Kalinie potrzebny był Dygat. Zapewne imponował jej intelektem, swym adorowaniem zaspokajał jej próżność. Mieli podobne charaktery i życiowe przywary – na przykład oboje nagminnie się spóźniali. W sumie wzajemnie się wzmacniali poprzez zmasowanie sił, inteligencję, przenikliwość i intuicję. Do czego to było potrzebne? Do zbudowania mocnej pozycji w twórczym środowisku i w politycznych realiach PRLu. Często się udawało, ale czasami nie – warto o tym przeczytać w książce Grzeli.

(info BookBook)

Dodaj komentarz